Nepatří mezi ženy, které by si stěžovaly, že v domácnosti musejí zastat všechno samy. Naopak! Byť Tereza každou chvilku něco točí, takže si jí rodina moc neužije, o domácí práce se s manželem, fotografem Herbertem Slavíkem (60), dělit nechce. „Chlap by podle mě neměl luxovat a mýt nádobí. Nejsem feministicky založená, jsem spíš japonská žena,” hlásá dcera Vlastimila Brodského. „Chlap je chlap!“ konstatuje rázně.

Poučená stářím

Byť by z jejích postojů emancipované ženy radost neměly, stojí si i tak za svým. „Vidět Herberta, jak žehlí… No, nevím. Je to dehonestující a asexuální. A když chlap luxuje, to je trapný! Opravdu,” směje se. A nijak se netají ani tím, že místo italské domácnosti volí raději klid. „Až ke stáru jsem pochopila, že je výborný být ve vztahu submisivní. To znamená, že na všechno přistoupíš. Na jakýkoliv návrh. Je to hrozně pohodlný,” uzavírá herečka svou zpověď, kterou můžeme sledovat dnes od 21:35 v talkshow 7 pádů Honzy Dědka na Primě.

Prapůvod rozkolu Brejchové a Jiráskové? Hádka o svíčkovou!

Tereza ve Švandově divadle zavzpomínala i na svou maminku Janu Brejchovou, její nejlepší kamarádku Jiřinu Jiráskovou (†81) a na průvod rozkolu, který na velmi dlouhou dobu přerušil jejich čtyřicetileté přátelství. „Stalo se to o Vánocích v New Yorku, obě tehdy jely na tři týdny za Milošem Formanem. Miloš lidi rád a hodně hostil, bylo tam tehdy asi dvaadvacet lidí od Baryšnikova přes Dannyho DeVita, Michaela Douglase... Maminku s Jiřinou napadlo, že jim udělají svíčkovou,“ vzpomíná na jejich památnou hádku kvůli malichernosti. „Nemohly se shodnout, jestli brusinky a citron patří na knedlíky, nebo na maso. Byla z toho šílená hádka a opravdu dlouho pak spolu nemluvily!“ dala k dobru Brodská.

Video
Video se připravuje ...

Tereza Brodská (53) slaví 25 let s manželem Herbertem Slavíkem: Promluvila o milencích! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
41 fotografií