Mnoho let žila v bratrově skleněném domě v německém přístavním městě Hamburku.

Právě tam také zemřela, údajně i se svým pejskem. Stanislavu Šípkovou objevili její příbuzní v pondělí 8. května bez známek života. Spekuluje se, že zemřela v osamocení už před třemi měsíci.

Co se přesně stalo, vyšetřují kriminalisté. „Řeší policie, čekáme na informace od ní,“ napsal deníku Aha! syn Bořka Šípka.

„Nic oficiálního z německé strany ještě nemáme,“ dodal.

Mnoho úřadů

Dalibor si je vědom toho, že kvůli policejnímu vyšetřování a zdlouhavému papírování převoz ostatků jeho tety do Česka nějakou dobu potrvá. „Žila tam dlouho, takže musíme jednat s mnoha úřady. S převozem mi pomůže motolské krematorium, už jsem s nimi v kontaktu,“ doplnil Šípek, který od otcovy smrti pokračuje v jeho odkazu.

Paní Stanislava byla v Česku naposledy v únoru 2016 na pohřbu svého bratra. Od té doby se do rodné země nepodívala. Kvůli covidové pandemii raději nikam necestovala.

Bývalá Bořkova partnerka Leona Machálková (55) už rodině kondolovala. „Byla to moc milá a chytrá žena, se kterou jsme měli velmi přátelské vztahy, měli jsme ji moc rádi,“ řekla pro Aha!.

 

Video
Video se připravuje ...

Leona Machálková (55) s mladým fešákem: Je to důležitý muž mého života, tvrdí zpěvačka. Markéta Reinischová, Elmer Carvalho

Fotogalerie
94 fotografií