Krutá diagnóza přišla jako rána z čistého nebe. Ve stejnou dobu stejnou nemocí onemocněla i bývalá olympijská vítězka Věra Čáslavská. Leonu Machálkovou to v tu chvíli utvrdilo v tom, že spouštěčem tak nelítostné nemoci je stres, který si v tomto případě vybral nepárový orgán, kterým slinivka břišní je.

A i když Bořek Šípek věděl, že moc šancí na porážku této nemoci nemá, pral se statečně až do poslední chvíle. „Byli jsme naladění, že Bořek tu zatáčku vybere, že se stane zázrak. Artur už se několikrát vyjádřil, že dělal, že to není. Věděl, že nějaká nemoc je, ale že to není tak kruté, říkal si: ,Taťka je nemocný, ale počkáme, až se uzdraví.‘ Nakonec z toho byl velmi zhroucený, to bylo takový blbý potom,“ přiznala Leona Machálková v pořadu Face to Face. Když Šípek zemřel, bylo Arturovi 13 let. Od diagnózy se s tím ale pral ještě další dva roky.

Video
délka: 02:39.68
Video se připravuje ...

Leona Machálková (55) s odchodem syna (19) mění život. Stereotypů už bylo dost! Markéta Reinischová

„Celý odchod byl bolestný pro celé okolí, přestože jsme věděli, že je statečný. On během odchodu neodcházel, až pak ty poslední tři měsíce, když už to k tomu spělo neodkladně, tak řekl: ,Tak. A je konec.‘ Říkali jsme, jak to pro chudáka musí být těžké, vlastně to čekání na ten odchod. Byl smířený, ale už s ním nebyla taková sranda,“ zavzpomínala zpěvačka, která s ním v době jeho smrti už netvořila pár. Přesto stála po jeho boku.

Po jeho smrti to bylo těžké. „Ta díra po tom člověku tam zůstane už navždy, to už nikdy dobrý nebude. Ale snažili jsme se, abychom nebyli sami. Naštěstí máme kolem sebe skvělou rodinu a přátele. Zahustili jsme si život pěknými věcmi, hodně jsme cestovali, jezdili na výlety, sportovali, dělali všechno pro to, abychom se zabavili,“ dodala Machálková. Té je teď nejvíc líto, že se Bořek nedožil momentu, kdy jeho nejmladší syn studuje v Miláně design, a tak by mu mohl být nápomocný.

Fotogalerie
40 fotografií