Dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že dcera trpí nevyléčitelnou nemocí. „Začalo to loni v létě, kdy Barunka začala ztrácet na váze, omdlévat a měla extrémní žízeň. V konečném stadiu je organismus zahlcený cukrem a netvoří se inzulin, tak se to snaží aspoň vydýchat a dýchají zrychleně,“ přiznala Blesku herečka, která dlouho netušila, že je její dcera vážně nemocná. 

Dělo se to v období, kdy denně teploty dosahovaly 36 stupňů, takže mě nenapadlo, že za neustálou žízní je něco jiného. Dokonce ani lékařka nepoznala, že se jedná o cukrovku,“ tvrdí Pavla. 

Video
délka: 05:22.92
Video se připravuje ...

Pavla Vitázková dcera Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Bohužel to došlo až tak daleko, že Bára upadla do ketoacidózního kómatu a skončila na JIPce. Byla v bezvědomí a pomalu ji přiváděli zpět. Chudinka malá bojovala o život, ale vybojovaly jsme to. Myslím si, že je potřeba osvěta, protože se to šíří a je to autoimunitní onemocnění, kterým ročně onemocní stovky dětí,“ vzpomíná na děsivé chvíle, kdy dcera bojovala o život, Vitázková. 

„Barunka je velká bojovnice a dokáže si sama píchnout inzulín, pokud není po ruce nikdo z nás. Ve škole jí pomáhá paní učitelka. Musí si inzulín píchnout před každým jídlem – sedmkrát denně. Bohužel je to zatím nevyléčítelné, ale věda jde rychle dopředu, takže šance stále je,“ věří herečka, která se rozvádí s manželem Dušanem.

Je to ve velké lásce, ve velké úctě a není tam žádný velký důvod. Ani jeden nemáme nového partnera. Život jde dál, ale vztahy nejdou zakonzervovat, nic není se zárukou, nic není nadosmrti... My se máme strašně rádi, milujeme se, ale je to opravdu ve velké úctě a vždy tu budeme pro naše děti. Život půjde hezky dál, i když nebudeme manželé,“ řekla Blesku Vitázková. 

Fotogalerie
39 fotografií