Český ples je mnohými označován za vrchol plesové sezóny a kdo na něm není, jako kdyby prý neexistoval! Hosté kromě tsunami zábavy čekala čerstvá květinová výzdoba, špičkové gastronomické delikatesy a pravé šampaňské, které teklo proudem.

Jako první se na červeném koberci objevila Iveta Lutovská, která vynesla nádhernou róbu v královské modři, za doprovodu herce a moderátora Jana Čenského. Tento pár prováděl celým večerem, když se zhostil moderování. Sám Čenský uvedl směrem ke krásné kolegyni v záplavě fotografů: "Tak toto je vrchol. Jsem těsně přesně před vrcholem. To je takový benjamínek mezi misskami."

Na otázku, jestli je Iveta nervózní, odpověděla moderátorka před začátkem plesu: "Člověk je hodně nervózní, když je něco poprvé, ale mám vedle sebe toho největšího profíka, který zachrání situaci."

Její moderátorský partner na ni prásknul, že poprvé bude veřejně tančit. Sama dřív nechodila ani do tanečních, protože prý nemohla najít dostatečně vysokého partnera. Zahajovací tanec pak ale zvládla bravurně, a to jak s Janem Čenským, tak se zakladatelem a organizátorem Českého plesu Jiřím Duškem.

Před plesem se také dveřmi prosmýkl i Bohuš Matuš se svou mladičkou manželkou Lucií.

Tereza Fajksová se objevila pouze s kamarádkou v modelu od Mirka Knota a užívala si, že po 21 dnech s dětmi doma se dostala do společnosti, protože tento večer hlídá manžel. Její půvabné červené šaty prý byly ušité za deset hodin přímo v sobotu!

Elis Ochmanová se podílela na zábavné složce večera a zazpívala i songy od Tiny Turner a Cher.Ačkoliv se její róba od Terezy Sabáčkové zdála komplikovaná, tak líčení jí zabralo prý více času.

Jako jeden z prvních párů se ukázala Tereza Pergnerová s partnerem Jiřím Chlebečkem. "Jsem po dlouhé době na plese, nejsem plesový typ, ale těší mě, že to má charitativní kontext." Na otázku, zda plánuje tancovat, odpověděla: "Pokud jednou jdeš tančit, tak musíš tančit vždy. Takže jestli půjdu, tak to bude celý večer."

Dominika Branišová dorazila překvapivě bez svého partnera Jaromíra Jágra. Ten se prý doma tak trochu zapomněl. Plesat prý chtěl, ale v neděli má jeho Kladno zápas. Doprovodem jí tedy byla módní návrhářka Zuzana Lešák Černá. Padla otázka, jestli jí její dvorní návrhářka načrtne v blízké budoucnosti i svatební šaty. "Zatím nic takového není v plánu," zazněla stručná odpověď.

Nešlo si nevšimnout, že odvážná róba Dominiky nevypadala jako příliš vhodná pro divoký tanec. "Šaty totiž byly hotové až včera, tak to nebylo možné vyzkoušet. Jarda mě v šatech neviděl, protože jsem se oblékla u Zuzky na hotelovém pokoji. Tak je uvidí nejdřív v Blesku," dodala se smíchem.

Operní pěvkyně Andrea Kalivodová se blýskla nádhernými šperky Halada v ceně přes milion. Jsou pouze zapůjčené, tak se radši celý večer hlídala, aby je nemusela druhý den hledat.

Na červeném koberci se chvíli ohřála i Agáta Hanychová se svým partnerem Jaromírem Soukopem. Pod růžovými šaty bylo patrné, že dalšího potomka uvidíme na světě už velmi brzy!

Hanka Kynychová se objevila s tak velkým výstřihem, že pánům jistě poklesla čelist. "Jsem hrozně ráda, že jsem se potkala s módní návrhářkou Martinou Pipkovou Loudovou. Sdělila jsem jí vlastní návrh šatů, ale nene, prý bude po jejím," a ukázala na svůj dekolt. "V tělocvičně jsem každý den a nejsem moc oblečená, je tam vedro. Takže když jdu takto ven, tak mi to přijde normální."

V šatech s odhalenými rameny dorazila s manželem i modelka Kristýna Schicková, jejíž róbu navrhovalo duo Poneři. Odpočinek od dětí si prý užívá.

"Ráda si takto vyjdu ven a mám klid. Nejsem taková upjatá matka, co by pořád volala kvůli dětem domů!" Na otázku, jestli tato "rebelská matka", jak sama sebe nazvala, plánuje další dítě, odpověděla zamítavě. Manžel prý beztak umí dělat jenom kluky.

Zakladatelé a pořadatelé plesu manželé Jiří a Kateřina Duškovi přišli lehce nervózní, ale spokojení z toho, jaký charitativní rozměr tento ples má. "Udělali jsme maximum proto, aby se peníze dostaly tam, kam je potřeba."

Slavnostní zahájení obsahovalo vesmírnou animaci doprovázenou sugestivní písničkou Freedom od Beyoncé a Kendricka Lamara, podle které se ve stylu výrazového tance pohybovali neonově ozáření tanečníci v orientálním futuristickém oděvu. Umělecké představení připomínalo rave party s trochu větším než malým rozpočtem.

Slavnostní zahájení bylo zakončeno dojatým přivítáním organizátorů Duškových. A poté se taneční parket  za doprovodu Charlie Band otevřel a pravá zábava mohla začít. A nutno dodat, že Iveta Lutovská svůj první tanec na veřejnosti za doprovodu písně Amazing Grace zvládla na jedničku!

Video
Video se připravuje ...

Modelka Kristýna Schicková: Na ples bez manžela, přesto doufala v tanec Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
52 fotografií