Saša s Vladimírem prožili velice těžké společné chvíle, když jim zemřel v pouhých šesti měsících druhý syn David. Podle lékařů šlo o syndrom náhlého úmrtí kojence. „Vrátila jsem se z divadla a syn nedýchal,“ svěřila Saša v knize Blanky Kovaříkové Příběhy domů slavných i zapomenutých

Emigrace

Myšková zaujímala v 50. letech kritické politické stanovisko, což se také projevilo na jejích možnostech uplatnění na jevišti i ve filmu. Po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 se její postoje ještě vyostřily a o dva roky později emigrovala s prvorozeným synem Martinem do Norska. Ze soudruhů a papalášů šel strach. I ona se bála, tak zvolila krajní řešení.

Jedna cigareta

Teď žije spokojeně v lázních Lázně Vráž a v dubnu oslaví už 101. narozeniny. „Nikdy jsem nepila alkohol a kouřila jsem jen jednou v životě, na jevišti kvůli roli,“ svěřila se Myšková. Pravidelně cvičí a chodí na procházky, stále je v dobré náladě. Jezdí za ní spisovatel Jakub Horváth (41), který loni napsal paradoxně knihu právě s Alenou Vránovou, která Saše v roce 1952 odloudila manžela.

Králův řád

V norských divadlech režírovala Myšková více než dvacet inscenací. Za drama Měsíc na vsi získala v roce 1983 norskou cenu kritiků. Za svůj celoživotní přínos norské kultuře byla oceněna Řádem krále Haralda.

Video
délka: 03:05.04
Video se připravuje ...

Pyšná princezna Krasomila: Milostný život herečky Aleny Vránové přerostl v medializovaný skandál Videohub

Fotogalerie
45 fotografií