Jak dlouho truchlit po milované osobě? Kdy je ten pravý moment začít znovu žít? Na to neexistuje žádná tabulka ani předpis. Vdovec Margita před pár dny ukázal, že se už dokáže zasmát od srdce. Na milovanou Hanku ale nezapomíná, tu má navždy ve svém srdci.

Smích se vrátil

„Prostě musím začít znova žít, musím pracovat a musím se začít chovat jinak. Do Vánoc jsem nebyl schopný poslouchat Hančiny písničky, které jsem vždy miloval. Při přípravě na koncert v O2 Areně mě ale jakoby Hanka sama nakopla! V té chvíli mi řekla: Teď se musíš tohle naučit! Musíš poslouchat písničku Adieu, protože to tam budeš zpívat! A strašně mi to pomohlo,“ svěřil se Štefan v rozhovoru pro Český rozhlas. A že opravdu začal opět žít, dokázal, když se s moderátorem Alešem Cibulkou (45) smál na celé kolo a vtipkoval.

Kafíčko s Hankou

V jednu chvíli rozhovoru ale zvážněl. To, když popisoval, jak má svou Haničku stále nablízku. „Já se prostě za to vůbec nestydím, že mám Hanku doma. Pořád mám tu urnu doma. Já ráno vstanu, jdu k ní, dám jí pusinku, pak si povídám, udělám si kafe a prostě tak je to každý den,“ přiznal otevřeně Margita, který naznačil, že na jaře se chystá ostatky manželky uložit do hrobu.

Covid vše zhoršil

Jedna z nejznámějších českých populárních zpěvaček Hana Zagorová (†75) nazpívala téměř 900 písní a získala devětkrát Zlatého slavíka. Od mládí trpěla poruchou krvetvorby a po celá léta musela pravidelně docházet na transfusní oddělení. Po prodělání nemoci COVID-19 se její zdravotní stav obecně horšil. Zemřela 26. srpna 2022.

Video
délka: 07:57.60
Video se připravuje ...

Koncert Štefan Margita a hosté v 02 aréně David Kundrát

Fotogalerie
42 fotografií