Frontman kapely Lunetic Václav Jelínek si může oddechnout! Podle policie nebyla vážná nehoda, která ho potkala loni na jaře, jeho vina. „Zhodnocením všech důkazních materiálů dospěli kriminalisté k závěru, že nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu usmrcení z nedbalosti, přestupku, či jiného protiprávního jednání, tedy že zavinění dopravní nehody nebylo na straně řidiče osobního vozu a celou záležitost podle § 159a odst. 1 trestního řádu, odložili,“ informovala policejní mluvčí Vlasta Suchánková na Týdeníku policie. 

Ke všemu došlo loni v květnu, když se Jelínek se svou manželkou Marcelou vracel z kocertu po dálnici D10 domů do Jablonce nad Nisou. Na 44. kilometru ve směru na Turnov mu před auto skočil muž, který přebíhal silnici. Zpěvák muže srazil a jeho Honda ho navíc odhodila na další projíždějící auto. 

„Nedalo se tomu zabránit, byl to nějaký černě oblečený muž UK původu, který skočil Vaškovi přímo pod kola. Vůbec nebyl vidět,“ vyjádřila se tehdy Jelínkova žena Marcela na facebookové stránce Luneticu. Ačkoli sama seděla na sedadle spolujezdce a dívala se na cestu, muže také vůbec neviděla. 

„Byl to okamžik a Vašek duchapřítomně strhnul volant, jinak kdybychom ho nabrali přímo, vlítnul by třeba do kabiny a to by mohl být náš konec,“ popsala Marcela Jelínková. 

Zpěvák ihned po středu běžel za sraženým mužem, odtáhl ho na okraj silnice, dával mu masáž srdce a až do příjezdu záchranářů mu poskytoval první pomoc. S tím mu pomáhala operátorka tísňové linky, kterou mezitím vytočila Jelínková, a další řidič, který zrovna projížděl kolem. Podle Jelínkové její muž sám riskoval sražení autem a jeho čin vnímá jako hrdinský. 

Po příjezdu policistů se zpěvák podrobil dechové zkoušce – s výsledky 0,38 a 0,33 promile alkoholu v krvi a policie mu na místě odebrala řidičský průkaz. Později se prodobil i testu z krve. „Analýza prokázala výsledek 0,16, kdy je tato hodnota považována za koncentraci neprůkaznou,“ uvedla Suchánková. 

Video
Video se připravuje ...

Lunetic slavili 20 let: Už jsou zase čtyři, ale... Kocián zapomněl texty! Adriana Šoltésová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
35 fotografií