Po několika dnech mlčení se konečně k tragické nehodě, kdy Vašek Jelínek srazil na dálnici chodce, který tam neměl co dělat, vyjádřila i zpěvákova manželka. Ta s ním během nehody seděla v autě. „Byl to okamžik a Vašek duchapřítomně strhl volant, jinak kdybychom ho nabrali přímo, vlítl by třeba do kabiny a to by mohl být náš konec,“ uvedla na facebookových stránkách skupiny Lunetic Jelínková.

Riskoval život

Popsala, co se dělo bezprostředně po srážce. „Vašek ale zachoval chladnou hlavu a běžel bezprostředně po střetu zpět na místo nehody, vytáhl pána ze silnice sám a dával mu masáž srdce a poskytoval první pomoc až do příjezdu záchranářů. Byla to opravdu neskutečná a pohotová reakce! Jinak všichni přihlíželi a neudělali nic. Jen Vašek se staral, odtáhl zraněného na okraj silnice, i když riskoval život mezi projíždějícími auty,“ dodala Jelínkova manželka. „Myslím, že málokdo by se takto zachoval,“ uzavřela.

 

Že by Vašek Jelínek před jízdou pil alkohol, odmítá manažer kapely Lunetic Zdeněk Obhlídal. „Nevím o tom, že by před jízdou pil alkohol, nic takového se nestalo,“ tvrdí. Jenže to dost jasně vyvrací jeden z kolegů,