S Irenou, která zemřela v soukromém zařízení na Malvazinkách, se rozloučil nejen syn Karel (59) a dcera Ester (53), jež měla ze svých dvou manželství, ale také kolegové a přátelé.

Mezi prvními, kdo do krematoria v Motole dorazil, byl herec a tanečník Vlastimil Harapes (76). Irena totiž spolupracovala na dokumentu Kde se rodí tanečníci. Film z roku 2020 je věnovaný 75. výročí Taneční konzervatoře hl. m. Prahy, jejím absolventům a pedagogům... 

 

Rozloučit se s uznávanou kostýmní výtvarnicí přišla spousta kolegů a přátel. Nechyběl režisér F. A. Brabec (68) s manželkou, rovněž kostýmní výtvarnicí Jaroslavou Pecharovou. 

Poslední sbohem přišel dát syn legendárního režiséra Juraje Herze (†83) Michal Herz (62), který je reklamním režisérem. 

 

Petr Poledňák, syn Marie Poledňákové, poprvé od pohřbu mámy (na fotce s Harapesem a svou exmanželkou, herečkou Hanou Sršňovou).

 

Na rakvi byl věnec ze žlutých růží od manžela Josefa Laufera alias Josého (jeho skutečné jméno zní Don José Francisco Pérez Rodriguez de Montagnes de Laufer, pozn. red.) a pod rakví černobílá fotka Josefa a Ireny zamlada. Po obou stranách rakve byly věnce od dětí Ester a Karla a na obou stuhách stálo – Milované mámě. 

Pod katafalkem se nahromadila spousta květin od přátel. 

Obřad začal ve čtvrt na dvanáct a trval hodinu, proběhl bez proslovů, zazněly dvě písničky od Laufera Zabloudil bych rád a náhle, Jen pro vás, a na konci Tenkrát na západě (původní, instrumentální verze).

Fotogalerie
60 fotografií