Jmenuje se Gerbešín a hezouni a Ivanku k „nadlidskému“ výkonu donutili její dva synové. „Prý si musím procvičovat mozek. Já jsem se ale moc bála, že to nezvládnu. Ta mozková mrtvice mě paralyzovala. Píšu ručně, po té příhodě jsem začala vynechávat písmenka a potom to nejsem schopna, když to někomu diktuju do počítače, po sobě přečíst,“ svěřila Aha!

Devátá, která už má nabídku na knížku dvacátou s názvem To nejlepší z Deváté. „Tak to se bude psát dobře, ale musím si pospíšit. Dala jsem si sice za úkol, že přežiju Bohdalku, ale ona se, mrcha, nádherně pořád drží. Už o tom pochybuji a také se nějak nemůžu zbavit pocitu, že tohle jsou moje poslední Vánoce. No ale už mám čas odejít někam, že jo?,“ táže se s úsměvem. Letos Vánoce prý stráví se svým mladším synem Adamem Vinklářem (50). „Oni oba synové, jak mají pocit, že umřu, protože o tom stále mluvím, se teď ve starosti o mne doslova předhánějí,“ komentuje pyšně.

Nevěrná legenda

Syna Adama má Ivanka s legendárním hercem Josefem Vinklářem (†76) neboli doktorem Cvachem z Nemocnice na kraji města. Toho si Ivanka dvakrát vzala a dvakrát se s ním rozvedla. „Kvůli jeho nevěrám, samozřejmě. Přesto ale na Pepika vzpomínám s láskou,“ netají Devátá.

Gerbešín a hezouni

V nové knize není řeč jenom o šatech, ale hlavně o životě a ženských půvabech. Devátá moc dobře ví, že šaty dělají ženu, a s chutí se probírá vzpomínkami na své divadelní i civilní kostýmy, sukně, halenky, boty a klobouky. Zve nás do časů mistrovské krejčoviny, kdy se šilo na míru u Podolské či v salonu Styl, ale i do skromnějších dob, kdy se šaty dědily a přešívaly. Jako bonus autorka připojila memoárovou povídku.

Fotogalerie
29 fotografií