Herce Josefa Vinkláře alias doktora Cvacha z Nemocnice na kraji města pohřbili s rodiči ve vesnici Libuň u Jičína. „V Libuni žila většina Pepíkova příbuzenstva, proto tam uložil i svoje rodiče a byla tam převezena i jeho urna,“ řekla deníku Aha! herečka Ivanka Devátá, která má za sebou operaci tlustého střeva kvůli rakovině.

Ivanka nám také svěřila, že se po letech poprvé odvážila hrob svého ex navštívit jako doprovod svého syna Adama Vinkláře (44). "Dokonce jsem se tam za něho pomodlila. Byla jsem sama ze sebe překvapená, protože jsem si slibovala, že za to, jak se choval, mu budu po hrobě pouze tančit,“ řekla upřímně Devátá.

VIDEO: Rozhovor se synem Josefa Vinkláře Jakubem.

Video
délka: 06:23.39

Syn Josefa Vinkláře (†76) Jakub: Tátu rozvedl alkohol a ženské! Zuzana Bubílková, Jan Jedlička, Lukáš Červený

Do Vinkláře byla velmi zamilovaná, jednoduché to s ním ale neměla ani v prvním manželství a ani v tom druhém. „Nechoval se ke mně vůbec hezky. Ne, že by mne bil nebo byl hrubý, Pepík, to byl takový noblesní vrah," podotkla a rozpovídala se o jejich vztahu a o tom, že byla pak už povznesená a chovala se k exmanželovi hezky.

„Pamatuji, že když k nám přišel, vždycky jsem ho pohostila. Naposledy měl u nás kapustové karbanátky, které miloval. Taky jsem mu vyprala, když mi ho Adam přinesl domů, takovej jeho strašně tlustej svetr. Přitom ho ty moje malý slabý ručičky nedokázaly ani uždímat. No a jako poděkování mi udělal strašně ošklivou scénu,“ sdělila Ivanka.

Hádku způsobil dárek, který dala Ivanka svému prvnímu synovi Marku Hlavicovi ke 40. narozeninám. „Týkalo se to majetku. Řekl mi, že jsem to měla dát Adamovi, že to bylo tak domluveno. To ale zaprvé není pravda a zadruhé, to bylo moje, takže on vůbec neměl právo rozhodovat o tom, jak s tím naložím,“ řekla Devátá. Po této nepříjemné rozepři prý s Vinklářem nepromluvila až do jeho smrti. „Tedy tři roky – a vidíte, stejně jsem se v Libuni za něho pomodlila,“ dodala.

Fotogalerie
39 fotografií