Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Olympic hrál už za Heydricha? Ostrý Slavík trhnul sledovanost, ale...

/
 • Český slavík 2022 - moderátoři Aleš Háma a Ondřej Sokol.
  13. listopadu 2022 ● 14:49

  Nová éra ankety Český slavík a velkolepá oslava jubilejního ročníku... takový byl cíl tvůrců. Povedlo se, nebo to bylo spíše naopak a Slavík utržil pořádnou ránu do »opeřeného tělíčka«? 

 • 1.

  Bez politiky

  Loni se stal Slavík obětí politické agendy Karla Janečka (49), letos práva odkoupila televize Nova, která ho už dlouhé roky i vysílala, a tak měla zřejmě nejlepší možnost odhadnout, co diváky baví a co ne. Jedno je jisté, postarala se o to, že politika se do vysílání skutečně nepletla. Snad nikdo z politiků nedostal ani pozvání, žádní prezidentští kandidáti na jevišti nevystupovali a vše tak bylo poklidné a odlehčené, kromě sem tam nějaké té narážky Michaela Kocába (68) na komunistické Československo či ukrajinskou válku.

 • 2.

  Pat a Mat ze školky?

  Každopádně o tom, jestli Slavík ztratil další krásná pera, se dá v případě letošního ročníku dost spekulovat. Asi nic se nepovede stoprocentně, ovšem zajímavé je, že tentokrát anketa působila trochu schizofrenním dojmem. Jako by se tvůrci nedokázali úplně shodnout na tom, co od té velké slávy vlastně očekávají. Měla to být velká show plná zábavy, smíchu a vtipu, nebo sonda do historie české hudby a ankety, která ji provází s přestávkami již mnoho let? Snaha byla o obojí, a tak byli diváci věčně jako na houpačce.

   

  Asi nejvíce to bylo vidět na samotné moderátorské »trojici«, která se ale tříštila na dvojici Aleš Háma (49) a Ondřej Sokol (51) a poněkud osamocenou, ale nezapomenutelnou Terezu Pergnerovou (48). Mnozí diváci si v diskuzích posteskli, že by možná bývalo lepší, kdyby Tereza večer moderovala celý, bez pomocníčků, které sama nazvala »Patem a Matem« a jejich styl zhodnotila jako školkovský, když místo Horáčka a Kocába ohlásili Horáčka a Pažouta, tedy postavičky z Macha a Šebestové.

   

  „Nebýt Moniky a závěrečné písně Vojty Dyka, tak to bylo celé velký trapas. Mile překvapila Terezka,“ napsal někdo v diskuzi na facebooku. „Měla to uvádět celý Pergnerová,“ souhlasil další.

 • 3.

  Rozpaky Pergnerové

  Abychom byli spravedliví, ani Tereza zcela neskryla jakousi nervozitu. V silném pohnutí, když vítala v zákulisí Karla Vágnera (80), trochu »šumlovala«, a tak to znělo, jako by chtěla mluvit o »panně Zagorové« místo paní Haně Zagorové. Trochu zvláštně působilo i její ujišťování, že Michal Horáček vypadá rozhodně pořád dobře... Naštěstí jí kompliment pánové alespoň vrátili, ale působilo to celé zkrátka malinko rozpačitě. „Rozhovor Pergnerové s Kocábem a Horáčkem zaváněl trapností na míle daleko,“ míní například Roman Horák v internetových diskuzích.. 

   

  Stejně tak zvláštní byl rozhovor Terezy s Lucií Vondráčkovou, kdy Pergnerová ujišťovala zpěvačku a herečku, že je rozhodně mladší než ona. Jelikož je to jen o 6 let, znělo trochu nepatřičně, když ji označila za »omladinu«. Ovšem pravda je, že Lucie zkrátka na svůj věk nevypadá. Dát ji ale do dvojice s Benem Cristovaem, který má sice 35 let, ale vypadá také o poznání mladší, nebyl asi nejlepší nápad. 

 • 4.

  Urážky a trapno

  Daleko víc ale atmosféru večera, která měla být jubileem a snažila se o velkou grácii, podkopávali vtípky Hámy se Sokolem. „Moderování panů Sokol a Háma (ač mám oba velmi rád) bylo nevkusné. Navážení se do celebrit. Vedení rozhovorů mezi sebou, když na pódiu mají hosta atp... byla to letos velká trapnost,“ mínil na facebooku pan František. 

   

  „Ano, máš pravdu, chybí slušnost a galantnost, úroveň… je trapné, jak zesměšňují. Noblesa chybí!“ zmínila na facebooku i Monika Trávníčková.

  Na paškál duo vzalo například Petra Jandu (80) kvůli jeho věku - natvrdo mu sdělili, že musel jistě hrát už „za Heydricha“.Olympicům hned trochu zmrzl úsměv na rtech, ale jako správní profesionálové dělali, že se nic neděje. 

   

 • 5.

  Útok na Vémolu alá Oscary

  Naváželi se i do dalších hostů, »za uši« dostal Přemek Forejt (35) za reklamu na McDonald's i sama Pergnerová za svou lechtivější část kariéry. Naštěstí všichni přítomní brali vše s rezervou. I když kolikrát bylo v přímém přenosu vidět, jak si i lidé v sále vyměnovali trochu rozpačité pohledy, když šli moderátoři trochu přes čáru.

   

  V klidu ale naštěstí zůstal dokonce i MMA bijec Karlos Vémola (37). Seděl dál na svém místě, když na něj přišla řeč, jen se trochu kysele šklebil. „Krásné je, že Karlos si skutečně vzal svou Lelu. A byl jí věrný po celou dobu obřadu. To je přece nádherné,“ rýpla si do něj Tereza. Ona už také rýpanec přešla, kdyby ale vše prožívala čerstvě jako Karlos s Lelou, asi by ji to také moc nepotěšilo.

   

  Pravda je, že v souvislosti s mnoha skandály co tuto dvojici provází, je to zásah do černého a působí vtipně. Ale přece jen Karlose a Lelu to asi moc nepobavilo a není se čemu divit. Přišli se bavit a ne poslouchat vtípky na vlastní úkor. Naštěstí ale celá situace nenabrala takové obrátky jako loni na amerických Oscarech, kde moderátor narážel na účes manželky Willa Smithe a vysloužil si za to facku, o níž se mluví dodnes. 

 • 6.

  Komolení jmen a hip hop bez vítězů

  Mezi trapnější momenty se dá počítat i fakt, že se podařilo několika interpretům během vyhlašování zkomolit jména. Eva Urbanová (61) třeba kapelu Mirai překřtila na Mirei, ale frontman Mirai Navrátil (30) to ustál a poděkoval i za neexistující kapelu.

   

  Stejně tak název Atmo Music nešel nikomu moc přes ústa, ale bylo to vlastně jedno. Zlatí Slavíci v kategorii Hip Hop a Rap totiž vůbec nedorazili a konkrétně z téhle kategorie nepřišel z oceněných vůbec někdo, pouze bronzový Marpo za sebe alespoň poslal Jakuba Koháka (48). 

  Video
  Video se připravuje ...

  Mirai Navrátil Markéta Reinischová, Elmer Carvalho

 • 7.

  Řezník, nebo řezník

  Vlastně se jim nemůžeme ani moc divit, když vezmeme v potaz, jak moderátoři tuto kategorii zpočátku uváděli. Padly totiž vtípky na téma, že kdo chce v této kategorii uspět, měl by mít záznam v trestním rejstříku a nějaké to tetování. Hlavně prý ale ne Rákosníčka, přičemž se podívali na Jiřinu Bohdalovou (91). Ta se jako správná profesionálka smála, ale jinak to žádné salvy smíchu nepřineslo.

   

  Stejně tak narážka na Řezníka sice padla na úrodnou půdu a Monika Bagárová (28), která s ním v minulém ročníku šla do otevřeného konfliktu, se div nechytala za hlavu. Pak ale přišla pointa v podobě docela obyčejného řežníka s malým ř, který přišel na jeviště místo kontroverzního rappera. A nastalo dost výmluvné ticho. 

 • 8.

  Propálený Ztracený a Bohdalová

  Již zmíněná Jiřina Bohdalová se také ujala předávání jedné z cen, a to té pro Zlatého slavíka v kategorii Zpěvák. Jelikož je to jedna z našich nejslavnějších komediálních hereček, s velkou lehkostí předvedla jednu z povedenějších scének večera, kdy předstírala nervozitu z toho, že všichni nominovaní jsou mladí muži, kterým ona běžně tyká. Padla hra se slovy na adresu Vojta Dyka a následovala perfektní věta: „To je ztracený tohle...“ 

   

  Všichni rázem věděli, kdo je vítězem, aniž by Jiřina otevřela obálku a jméno vyhlásila. „No, povídám!“ znělo tak její vyhlášení místo klasického vyvolání jména. To bylo vtipné, ale na druhou stranu to trochu podkopává tvrzení předávajících, že jména dopředu neznají. Třeba si ale Bohdalová zkrátka tipla... Přece jen už podobná ocenění předávala mockrát, dokonce i samotnému Karlu Gottovi, a tak má své zkušenosti.

   

 • 9.

  Kabáti věděli dopředu

  Přitom Lucie Borhyová (44) a Rey Koranteng (48) , co vyhlašovali Objev roku, se ještě před začátkem přenosu dušovali, že neví, čí jméno v obálce bude. A zároveň Zlatí Slavíci v kategorii kapel, tedy Kabáti, znali pravdu o svém vítězství už asi od pátku... Dokonce už měli sošku u sebe na koncertě v Liberci a veřejně se tam tím chlubili divákům. Chvíli své hraní přerušili, aby se mohli alespoň videohovorem spojit s Fórem Karlín, ale spíše si z toho trochu stříleli dopředu své fanoušky ujišťovali, že jsou zlatí. Pepa Vojtek (57) vesele mával oceněním, zatímco Janek Ledecký (60) teprve diváky u obrazovek napínal...

 • 10.

  Dojetí se povedlo

  Mnohem lépe zvládnuté měl Český slavík 2022 momenty smutnějšího a dojemnějšího rázu. Když Monika Absolonová (46) zazpívala píseň Rybičko zlatá, přeju si, rozplakala nejen sebe, ale i celý sál včetně Tatiany Dykové (44). Vzpomínka na Hanu Zagorovou (†75) dojala i Karla Vágnera v zákulisí. Haničce Písničce všichni věnovali potlesk vestoje, stejně ocenili i předávající Bohdalovou a též Jiřího Suchého (91), vstupujícího do Síně slávy. A v tom posledním případě si dokonce odmítali sednout, i když je o to legenda Semaforu prosila. Možná že by vážnost slušela Slavíkům přece jen více než nucený humor.

   

  „Monika to dala s úctou a taky s láskou, dostala nás na kolena, brečeli jsme snad všichni.“ Zmiňovali mnozí lidé v komentářích a pouze dodávali, že je škoda že ani ona, ani Zagorová, ocenění nedostali. „Asi musí hrát v seriálu, aby ptáka dostala,“ zuřili fanoušci a naráželi na bronz Evy Burešové (29). 

   

 • 11.

  Sledovanost

  Nutno ovšem dodat, že jestli se něco skutečně povedlo, tak přitáhnout poznost, a co je možná důležitější, také si ji udržet. Co se týče sledovanosti, TV Nova vyšla z boje vítězně a Slavíky si pustil 1 milion a 293 tisíc diváků starších patnácti let. A ačkoliv byl přenos velmi dlouhý a trval více méně skoro až do půlnoci, mnoho diváků také u obrazovky zůstalo a nepřeplo jinam. Mediaguru.cz uvádí, že kolem 22:45 se dívalo pořád ještě přes milion dvě stě tisíc diváků. Navíc byla anketa nejsledovanějším pořadem nejen sobotního večera, ale celého dne. To je úctyhodný výkon... 

  Fotogalerie
  280 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 5

naidka: Viděla jsem akorát kousek pořadu, kdy cenu předávali "lovci" ze soutěže Na lovu, kterou moderuje Sokol. Ten je tam určitě zlanařil, aby je potom zesměšnil, přitom dr. Martínkovi nesahá ani po malíček u nohy, i když se snaží machrovat, co on všechno ví. Různě se chytá za hlavu, když soutěžící špatně odpoví, jednou přišel s jakousi žlutomodrou plackou a tím soutěž úplně zabil.

(13. 11. 2022 17:06)

frnta konev: A Janda zpívá falešně už jako Gott před smrtí...

(13. 11. 2022 16:16)

frnta konev: Každoročně se opakující mediální tragédie.

Farna jako obvykle vyhrála anketu strašidlo roku

a ti dva co to moderovali byli jak GLBT+.

Sokol pořád osahával Hámu. Všichni si tam vzájemně lezli do (_I_).

Jedním slovem - HRŮZA!

(13. 11. 2022 16:16)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy