Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Polojasno, bouřka 23°C

Trapasy i top momenty Slavíků: Krausův podivný vtip, ňadro Farne, Řezník a Landa s opeřencem

/
 • ...z minulých Slavíků
  12. listopadu 2022 ● 14:52

  Český slavík je každoroční anketa popularity českých zpěváků, zpěvaček a skupin, organizovaná od roku 1996 až do roku 2017, poté znovu od roku 2021. Jaké klíčové okamžiky let minulých, třeba v rozmezí deset ročníků nazpět, je potřeba si před dalším udílením těchto cen připomenout?

 • 1.

  Lonští vítězové

  Minulý rok s novým hlasováním nastalo pár změn a překvapení. Například v kategorii Zpěvačka, kde se na třetím místě blýskla hvězda Slunečné Eva Burešová (29). Věčná Zlatá Slavice Lucie Bílá (56) tentokrát získala jen stříbro a vítězkou se stala pro někoho možná trochu překvapivě Ewa Farna (29). Dokázalo se tak, že v této anketě jde hlavně o popularitu. Právě Ewa má totiž velmi silnou fanouškovskou základnu, se kterou aktivně komunikuje.

   

  Také jindy zlatí Kabáti tentokrát získali jen bronz a přeskočili je Kryštof a Mirai. První místo v kategorii Hip Hop a Rap získal drsný rapper Řezník (36), který všechny v sále hodně drsně pozurážel. A zajímavá byla i kategorie Zpěvák. Karel Gott (†80) již není mezi námi, a tak ho na jeho trůně nahradil Marek Ztracený (37), který se stal i Absolutním Slavíkem. I tento zpěvák, jehož skutečné jméno je Miroslav Slodičák, má pořádnou oporu ve svých příznivcích...

 • 2.

  Roušky

  Minulý ročník se také odehrával v době koronavirové pandemie. „Tento krásný večer má jednu drobnou chybu,“ pohlásil v průběhu galavečera Ondřej Sokol (51) a spolu s Alešem Hámou (49) poukázali na fakt, že kvůli covidu-19 musí mít hosté v sále nasazené respirátory a jsou často k nepoznání.

   

  Pravda je ale taková, že někteří hosté vůbec ochranu úst a nosu neměli a jiní ji zase tradičně nosili pod nosem - a to i ve chvíli, kdy je zabíraly kamery. Hvězdy, čekající na své ocenění či na vystoupení, v zákulisí roušky neměli vůbec, což mimoděk propálil frontman kapely Kabát Josef Vojtek (57). Moc důsledně to zkrátka nikdo nedodržoval...

 • 3.

  Řezníkův skandál

  Kaňkou večera roku 2021 byl rozhodně výstup rappera Řezníka, který zvítězil v kategorii Hip Hop a Rap a dorazil ve strašidelné masce. Jeho proslov se asi zlatým písmem do historie Slavíků nezapíše. „Upřímně jsem měl velkou radost, když tahle anketa kdysi skončila a doufal jsem, že se nebude nikdy obnovovat. Protože si myslím, že česká pop music je už několik desítek let na úplným dnu, nedá se to poslouchat, vůbec to nekopíruje zahraniční trendy, nejde to s dobou a já když jedu autem a přeladím si na český rádio, tak se mi udělá úplně fyzicky zle. Musím zastavit, abych se vyblil vedle auta a nenaboural kvůli tomu,“ pronesl a nejprve si vysloužil pár pousmání, pak už ale jen trapné ticho a bučení lidí v sále, kteří s jeho drsnými názory nesouhlasili. 

   

  Řezníkovi, jehož skutečné jméno je Martin Pohl, pak jeho drzost oplatila zpěvačka Monika Bagárová (28), když přišla na jeviště vyhlašovat jednu z cen. „Pardon, já bych tedy ještě jednu vsuvku, než to vyhlásíme. Konkrétně k panu Řezníkovi - podle mě jste shnilá, plesnivá osoba, která se schovává pod maskou a vlastně nemá ani odvahu ukázat ani svou tvář - no, nedivím se. Nechceme vás potkávat. A vy, mí milí kolegové, jste úžasní muzikanti a talentovaní lidi, já vám držím palce,“ rozohnila se Monika. A dostalo se jí bouřlivého potlesku.

 • 4.

  Skandál s hlasy

  Loňský ročník se konal po několikaleté pauze, způsobené mimo jiné i skandálem, co poslední Slavíky, ty v roce 2017, provázel. Snad nikdy předtím nenastalo po vysílání tolik nesrovnalostí a dohadů o tom, zda jsou výsledky legitimní - pořadatelé totiž zasáhli do hlasování kvůli údajnému porušení pravidel ze strany fanoušků kapely Ortel. Důvodem bylo, že příznivci rockové kapely s dost kontroverzními texty plnými rasismu měli údajně porušit pravidla hry tím, že na sociálních sítích nabádali, jakým způsobem hlasovat tak, aby se Ortel probojoval na přední příčky. 

   

  Pokud by vyhlašování probíhalo na základě původních výsledků, Zlatého slavíka by dostala kapela Ortel a jejich zpěvák Tomáš Ortel (46) by zabodoval i v samostatné kategorii, získal by stříbro. Ovšem po zásahu organizátorů zpěváka přeskočil Michal David (62). Ten se ostatně na základě těchto informací rozhodl vzdát se svého Slavíka a stejně se zachovala i skupina Kabát. Prý už neměli pocit, že ho získal právem...

 • 5.

  Trapas Ewy Farné

  V roce 2016 se podařil nechtěný trapas zpěvačce Ewě Farné, co získala v kategorii Zpěvačka roku bronzového Slavíka a za celý večer vystřídala hned několik outfitů. A jeden z nich ji rychle zradil. Z hlubokého výstřihu jí totiž vykoukl kousek bradavky...

 • 6.

  Krásná Charlotte

  V tom samém roce cenu za 1. místo v kategorii Zpěvák roku a titul Absolutní slavík vyhrál Karel Gott. Za něj šla ceny převzít jeho dcera Charlotte Ella (16) ve speciálních šatech vytvořených právě na tuto příležitost. "Na Českého slavíka jsme navrhli šaty pro malou Charlottku Gottovou, protože sám Karel Gott si pro svého 41. Slavíka ze zdravotních důvodů nemohl přijít. Šaty byly tematické a obsahovaly 40 pozlacených slavíků, které se na zakázku připravovali. Na pódiu vypadala jako zkušená celebrita a šaty se krásně třpytily," napsala tehdy na Facebook Nikol Ponerová z návrhářské dílny PONER.

 • 7.

  Podivný projev Kluse

  O rok později, v roce 2015, se o skandál postaral oceněný zpěvák Tomáš Klus (36). Místo díků se od něj fanoušci dočkali spíše totálního výsměchu... Druhý nejlepší zpěvák roku se odmítl dostavit osobně, a tak své poděkování poslal skrze video. Na něm poněkud nemelodicky hraje na piano, sedí zády ke kameře, pak se jen otočí a řekne: "Děkuji vám všem za hlasy!" Pak se opět otočí a pokračuje dál ve svém hraní. Jeho manažer se mu snaží domluvit, aby řekl víc. Že na to lidi čekají. „Všem vám to moc sluší,“ doplnil proto Klus, jenž měl v té době doma teprve podruhé těhotnou manželku Tamaru (34), co je dnes matkou trojnásobnou.

   

  Jeho fanoušci byli, mírně řečeno, takovým postojem zklamaní. „Má zdravice, přátelé, jest vyjádřením postoje k oné kratochvíli. Neposlat nic, to by nebylo fér, neboť nic zlého mi nikdo tam nikdy neprovedl, ale poslat ‚Jupí děkuju’ s ohledem na fakt, že se tam už tři roky snažím nebejt, to bych si naplival,“ omlouval se pak Klus poměrně neobratně na sociální síti.

  Video
  Video se připravuje ...

  Tomáš Klus: Slavíka dostal, poděkoval "divným" videem! Repro TV Nova

 • 8.

  Dloubání v nose

  V tom samém roce neměli den ani dva slavní muži, jeden z tuzemska, druhý ze Slovenska. Ač se moderátor Libor Bouček (41) snažil udržet po celý večer pozornost každého jedince v sále, v některých případech se mu to nepovedlo. Herec Miroslav Donutil (71)si dlouhou chvíli zkrátil hledáním „holubů“ v nose. A "poklady" ve svém nose hledal i slovenský zpěvák Vašo Patejdl (68)!

 • 9.

  Nepovedený vtípek Ledecké

  Na sněžném svahu dcera Janka Ledeckého (60), Ester (27), válí a nemá konkurenci, ale co se týče módy, tak v tom těžce plave. Ke svým černým večerním šatům si vzala nevkusná „bagančata“. Vypadala, jako kdyby právě prošla sněhovou vánicí a zapomněla se přezout. Navíc se na pódiu při předávání ceny pokusila o malý, leč poněkud nepovedený žert. „Druhé místo v kategorii Nejlepší zpěvačka získává…Janek Ledecký. Ne? Tak nic, Lucie Vondráčková!" rychle dodala poté, co se očekávaný smích nekonal. 

 • 10.

  Koktající Kurková

  Rok 2014 byl v tomto ohledu poněkud klidnější. Svůj "zářez" mezi trapasy však zaznamenala modelka Karolína Kurková (38), co se vedle topmodelka Petry Němcové (43) zařadila mezi další české celebrity žijící v zahraničí, kde postupně zapomínají svůj rodný jazyk. Byť na sobě měla nádherný outfit z kolekce jaro / léto 2015 od luxusní značky Fendi, její proslov v lámané češtině tehdy budil rozpaky...

 • 11.

  Drsný vtip o závěti

  V roce 2013 se moderování chopil Jan Kraus (69), jehož smysl pro humor je ostrý jako břitva. Během slavnostního večera vypustil z úst nejeden vtip. Některý se vyvedl, jiné pokulhávaly a drhly. Jeho obětí se v sobotu večer při udílení Slavíků stala Ivana Gottová (46), která přebírala cenu pro nejlepšího zpěváka za Karla, který se nemohl kvůli koncertu v Německu zúčastnit.

   

  Manželka Božského Káji si totiž na pódium přinesla hned tři obálky, do nichž jí Karel vložil tři různé děkovné projevy pro všechny případy umístění v anketě. A Kraus nezaváhal a vypustil z úst nejdrsnější vtípek večera adresovaný rovnou Mistrovi: „Ukažte, já si jednu přečtu, třeba je tam závěť,“ vyšlo Krausovi z úst a celý sál ve Státní opeře zůstal ohromeně zírat. Hledištěm to zašumělo a hosté si vyměňovali pohoršené pohledy...

 • 12.

  Vítězství o prsa

  Tento ročník byl velmi vyrovnaný, co se týkalo hlasů. Gott byl sice první, ale Tomáše Kluse porazil jenom o několik desítek hlasů. Na to upozornil sám Klus během své děkovné řeči, když přebíral druhé místo v kategorii zpěvák. "Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi poslali o 47 hlasů méně," vtipkoval Klus.

 • 13.

  Kouzelník Žito

  Rok 2012 se nesl v duchu především jednoho extrémně vypečeného skandálu.  To když na jeviště vstoupil zpěvák Daniel Landa (54), jenž sice na udělování prestižních cen Slavík získal třetí místo, ale přesto všechny vyděsil svou řečí. Na pódium přišel oblečený jako na rockový koncert a ještě si s sebou přinesl živého černého kohouta. Způsobil obrovský rozruch, a když přidal několik drsných odkazů, lidé ho vypískali a posílali do blázince. 

   

  „Donesl jsem si kohouta, abych jasně demonstroval, že už nejsem zpěvák Dan Landa, ale kouzelník Žito,“ začal svůj projev Landa. „Děkuji za tu volovinu, ale už mám všeho dost! Člověk dělá desky a vy si je pálíte. Kdybych mohl tak vám naplivu do ksichtu,“ řekl drsně a pokračoval: „ Žádné fotky! Nejsem veřejný majetek, ale Žito. Končím s hudbou, protože jsem se akorát naplnil. Už toho mám všeho po krk! Má to smysl do p*dele? Dvacet let dělám hudbu a pak si tady volí komunisty. Akorát pro mě přijdou pánové v kožených kabátech a na to se můžu vys*at!“

 • 14.

  Nedělej Zagorku!

  V roce 2011 předávala jednu z cen Hana Zagorová (†75). Mezi ní a moderátorem Liborem Boučkem tehdy došlo k roztomilé slovní přestřelce. Když přišla předat druhé místo v kategorii zpěvák roku Tomáši Klusovi, zcela ji vykolejil dotazem: "Proč se vlastně říká: 'Nedělej Zagorku?'" zajímal se. "Jé, tak to já nevím, možná proto, že jsem tak nesmělá," odpověděla se smíchem Zagorová.

 • 15.

  Čurpauza

  Došlo také k situaci skoro jako vystižené z nějaké bláznivé komedie. Během reklamní pauzy se všichni umělci rozutíkali na toalety, a někteří běželi na záchod jako o život. Michal Malátný (52), frontman populární české skupiny Chinaski a příležitostný herec, málem srazil fotografa s výkřikem: "Nefoť mě, jdu chcát," křičel Malátný, který se držel za poklopec. Bylo to zřejmě jen tak, tak...

 • 16.

  Hněv Michala Davida

  Hitmaker Michal David se v roce 2010, jenom krátce před slavnostním večerem rozhodl, že poprvé v životě nebude soutěžit v anketě o nejpopulárnějšího zpěváka Český slavík. A to zavolal i tehdejšímu majiteli soutěže Jaroslavu Těšínskému (72). Stalo se tak poté, co televize Prima odvysílala reportáž, která podle něj naznačovala, že si David kupuje hlasy.

   

  Přestože Prima popřela, že by něco takového vůbec naznačovala, zpěvák měl jasno. "Ano, Slavík by se mi líbil, lhát nechci. Ale za těchto okolností? Obejdu se bez něho a svým fanouškům, který mi chtějí dát hlas, děkuji a omlouvám se. Skutečně mi nezbývá nic jiného, než se z té soutěže nechat vymazat. Bylo to těžké rozhodnutí, ale podvodníka ze sebe dělat nenechám," durdil se David, rodným jménem Vladimír Štancl.

   

 • 17.

  Špatný televizní kanál

  Zpěvačka Anna K. (57), která v té době bojovala s rakovinou, vyhlašovala v roce 2010 nejlepší zpěvačku roku. Tou se stala, nikterak překvapivě, Lucie Bílá. A vzápětí udělal hroznou botu! Během své děkovné řeči zmínila své poděkování za to, že "může hledat Talent". V sále to ztichlo. Pořad Česko Slovensko má talent v to době totiž běžel na Primě, zatímco Slavík "zpíval" na Nově.  V přímém přenose tak udělala reklamu konkurenční televizní stanici, což je tedy ukázkové faux-pas...

 • 18.

  A zase ty hlasy...

  Podivné čachry s hlasy zaznamenala soutěž i v roce 2009. Agentura Musica Bohemica, která tehdy pořádala Českého slavíka, totiž prohlásila, že zjistila manipulace. První u skupiny Gibon, kdy prokázala, že jsou hlasy zasílané ze skupiny SIM karet s po sobě jdoucími telefonními čísly. Skupinu diskvalifikovala. V druhém případě však vyřadila část hlasů skupinám Eva a Vašek a kapele Argema.

   

  „Přišli jsme o 36 procent hlasů. Vysvětlení šéfa ankety pana Těšínského, že nás neobviňují, protože machinace mohl provést kdokoli jiný, kdo měl naopak v úmyslu nám uškodit, nebereme,“ zlobil se lídr Argemy Josef Pavka (61). Kapela tak skončila dvanáctá místo sedmá. Eva a Vašek by podle počtu hlasů byli na 8. místě ve skupinách.

 • 19.

  Okouzlující Slavík

  Hořkost nad hlasováním však zcela odboural okouzlující Karel Gott, jenž pro sebe "ukradl" celý večer. Když přišel vyhlásit Skokanku roku, předvedl neuvěřitelný beatbox. Když pak získal cenu, opět první místo, prohlásil: "Prosím pořadatele soutěže, aby pro příští rok vyřadili zpěváky nad 70 let. Doufám, že mě chápete. Děkuji vám za 35 krásný slavičích let," uzavřel Gott a za to se mu dostalo ovace vestoje.

   

  Vzápětí však dodal: "Možná že to byla ukvapená myšlenka. Nechám to na vás, kdyby náhodou nějaký zpěvák nad 70 let dostal výjimku," šokoval všechny přítomné Gott.

 • 20.

  Galerie

  Na snímky z loňských Slavíků se můžete podívat do naší galerie.

  Fotogalerie
  228 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 4

szgany: Můžete mi vysvětlit co má se slavíky společnýho pan Vemola a jeho plastiková figurína,která s nim žije i když ji všude podvádí jen proto ,že bez něj by nikoho nezajímala?

(14. 11. 2022 13:05)

František Hraběta: Komedianti se předváděli

(14. 11. 2022 08:32)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy