Středa 24. července 2024
Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub
Oblačno, déšť 23°C

Nejpřekvapivější momenty z předávání státních vyznamenání: Havlová s ortézou i »přeběhlice« Lela

/
 • Nejpřekvapivější momenty z předávání státních vyznamenání: Havlová s ortézou i »přeběhlice« Lela
  29. října 2022 ● 12:10

  Letošní udílení státních vyznamenání bylo skutečně štědré, prezident Miloš Zeman jich předal hned 78. Nezapomněl ani na kulturu, a tak v sále nechyběli ani mnozí zástupci z řad celebrit. Kdo ale nejvíc překvapil a které detaily nejvíce zaujaly veřejnost? Připomeňte si tyto momenty s námi.

 • 1.

  Dagmar Havlová (69)

  Mezi hosty na předávání nechyběla samozřejmě bývalá první dáma Dagmar Havlová, která se netajila tím, že to pro ni bylo emočně náročné, jako ostatně vždy, když se ocitne zpět na Pražském hradě. Kromě toho to měla tentokrát ztížené také nedávným zraněním nohy, kvůli němuž musí nosit ortézu. Přesto si nenechala tuto významnou událost ujít.

   

  „Vždycky, když se ocitnu na Hradě, cítím Vaškovu energii. Všude jsou vidět jeho zvelebovací estetické snahy. Povolával na Hrad ty nejlepší. Bořka Šípka, Dodu Pištěka. Tito vojáci hradní stráže, kteří stojí na schodech, pravděpodobně nevědí, že nosí uniformy, které navrhoval držitel Oscara. Všude je cítit jeho duch. Nelze to ničím a nikým přebít,“ svěřila se fanouškům na instagramu. A sdílela také několik fotek, i když si stěžovala, že jí na profilu změnili jejich pořadí. V samém závěru se pak pochlubila tím, jak odcházela z Vladislavského sálu a mířila domů.

 • 2.

  Lela Vémolová (33)

  Skutečně pestrý program měla v den předávání vyznamenání Lela Vémolová, manželka MMA bijce Karlose Vémoly. Nejprve se proměnila v sexy zavražděnou oběť na kostýmové party ve stylu amerických oslav z předvečera svátku všech svatých. „Halloween právě začíná. Děkuji za krásně ušitý kostým. Konečně si to jdu pořádně užít,“ pyšnila se vnadná blondýnka na sociální síti. Sdílela též fotku s kamarádkami.

   

  Zvládla se ale účastnit právě i slavnostní recepce. Tam už kamarádky vyměnila za svého chotě Karlose. Tomu se říká nasazení. Lela, dvojnásobná maminka, si tak po čase užila večer mimo domov. Ze slavnostní recepce už však fotky nezveřejňovala, jen z přípravy doma. Není tak jasné, co si vlastně vzala nakonec na sebe. Je ale jasné, že to bylo přece jen umírněnější…

 • 3.

  Vdova po Žbirkovi (55)

  Mezi oceněnými nechyběl ani zpěvák Meky Žbirka (†69), který zemřel loni v listopadu. Vyznamenání za něj převzala vdova Kateřina. Vypadala, že si takové pocty váží, a večer si podle všeho užila. V šedo-černých šatech vyloženě zářila.

 • 4.

  Oldřich Lichtenberg (59)

  V oblasti kultury byl oceněn také producent Oldřich Lichtenberg, právník, manažer, podnikatel, ale též člověk, co stojí za mnohými oblíbenými muzikály (například Kleopatra, Čas růží či Tři mušketýři). Na Hrad dorazil a medaili Za zásluhy I. stupně si převzal osobně, dokonce s úsměvem.

   

  Leckoho ovšem mohl vyvést z míry jeho zdánlivě neupravený zevnějšek, přece jen své dlouhé vlasy nezkrotil například culíkem, ale nechal je volně. Naštěstí měl ale na sobě oblek, a tak si ho nikdo nespletl s nevítaným hostem. Díky tomu se také neopakovalo ani faux pas z roku 2014, kdy režisér Robert Sedláček dorazil do Vladislavského sálu oblečen jen v obyčejné mikině. Dokonce se nechal slyšet, že mu zkrátka hradní kancléř Jindřich Forejt řekl, aby přišel oblečen tak, „jak chce“. Schytal tehdy ovšem pořádnou dávku kritiky.

 • 5.

  Karel Vágner (80)

  Jak už bylo avizováno předem, ocenění in memoriam obdržela také nedávno zesnulá zpěvačka Hana Zagorová (†75). Jelikož je vdovec Štefan Margita (66) v současnosti mimo republiku, převzal za ni ocenění dlouholetý kolega a hitmaker Karel Vágner. Už dopředu uvedl, že to pro něj bude velmi náročné, ale svého úkolu se zhostil se ctí. Dokonce »Haničce Písničce« zamával i do nebe přímo její medailí. Očividně to pro něj byly velmi silné chvíle.

 • 6.

  Jakub Vágner (40)

  Shodou okolností se na Hradě sešel i s jedním ze svých synů, a to rybářem Jakubem Vágnerem. Toho totiž prezident Miloš Zeman (78) taktéž ocenil. Je jisté, že je na něj tatínek náležitě hrdý. Dnes již určitě nelituje, že toto jablíčko spadlo od rodinného stromu nejdál a místo pěvecké kariéry Kuba zběhl k rybníkům.

 • 7.

  Trumpovi

  Posmrtné pocty se dostalo také české rodačce Ivaně Trumpové (†73), rozené Zelníčkové, zesnulé letos v červenci. Medaili Za zásluhy I. stupně za ni přijeli převzít její potomci, obchodník Donald Trump jr. (44) a krásná podnikatelka Ivanka Trumpová (40). Svými půvaby Ivanka div nevyčnívala, navíc oplývala elegancí. Její matka na ni může být jistě hrdá i z nebe.

  Video
  Video se připravuje ...

  Ivanka a Donald jr. Trumpovi převzali státní vyznamenání pro matku Ivanu. Blesk TV

 • 8.

  Dusno na Hradě

  Co na slavnostním večeru dále zaujalo, byl zvláštní detail. Jak bylo vidět ze záznamu a stejně tak i z některých fotografií přímo z Hradu, přímo v sále bylo asi nepříjemné vedro či dusno. Mnozí slavnostní hosté neodolali a museli se co chvíli lehce ovívat, aby vše zvládli. Možná jistou roli sehrály i vypjaté emoce.

   

  Vzhledem k takové atmosféře je ovšem jen dobře, že samotná hlava státu své poslední předávání vyznamenání ve funkci zvládla bez větších obtíží, ač samozřejmě na invalidním vozíčku. To je vzhledem k dlouhodobým zdravotním potížím Miloše Zemana a k jeho věku naprosto pochopitelné.

  Video
  Video se připravuje ...

  Proslov prezidenta Zemana před předáváním státních vyznamenání Blesk TV

  Fotogalerie
  111 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 12

Hestia1: Fotka vyplastikované Lely děsí, za pár let se nejspíš tato vosková figurína rozpadne, celkem špatná vizitka pana doktora z plastické chirurgie

(30. 10. 2022 17:39)

Skrhola: S tim kopytem

(30. 10. 2022 15:28)

Pollo: Zdena Mašínová měla právo se rozhodnout. Naopak nikdo v anonymní internetové diskuzi nemá právo soudit její kroky. Převzetí ministryní obrany bylo asi logickým řešením.

(30. 10. 2022 10:38)

denisz: Zeman správně ocenil i Josefa Mašína za odbojovou činnost. Nevhodné bylo od dcery Zdenky, že odmítla řád převzít z rukou Zemana (jak by poradila i Pekarová), že ji nevyhovuje jeho dávná orientace na východ a v dodatku pomluvila všechno české po revoluci, včetně všech prezidentů. Asi se docela pomátla. Černochova se zachovala moudře a slušně, že řád převzala za ministerstvo obrany.

(30. 10. 2022 00:28)

hukrates: No moje řeč! Na hradě se schází česká elita - to je jasný, že tam, nesmí chybět vémolič se svou lele lulu lala lilou. To nám budou ostatní národy závidět

(29. 10. 2022 19:29)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy