Přestože na filmových plátnech a televizních obrazovkách ztvárňoval herec Otmar Brancuzský spíše menší role, vždy byl nepřehlédnutelný. Ať už v seriálech Modrý kód a Specialisté či v pohádce Anděl Páně. V sobotu 22. října ale v rodném Malém Beranově na Vysočině v pouhých 66 letech podlehl postcovidovým potížím, což byl pro všechny velký šok. Dojemně na něj zavzpomínala i herečka Kamila Janovičová, s níž si zahrál v pohádce Tajemství staré bambitky.

„Otmara jsem poznala, když mi bylo osmnáct,“ svěřila se na sociální síti Janovičová, pro kterou byla Bambitka první velkou hereckou příležitostí. Půvabná rusovláska tam ztvárnila odvážnou hrnčířku Aničku, z níž se na dočasnou dobu stal loupežník. Ta si nakonec získala srdce samotného prince v podání zpěváka Tomáše Kluse (36). Brancuzský se naopak převtělil do role nepříliš bystrého generála. „Byla jsem mladičká, vyjukaná…  A on na mě byl tak hodný…“

Video
Video se připravuje ...

Kamila Janovičová před premiérou Tajemství staré bambitky 2: Třesou se mi kolena! Gabriela Maryšková

Janovičová rovněž přidala i povedený zážitek s tímto umělcem: „Jednou jsem byla nervózní a on mi řekl, že jestli všechno dopadne dobře, řekneme teď stejné slovo. Koukli jsme si do očí a řekli: ,Žába.‘ A pak chytili obrovský záchvat smíchu,“ líčila. Díky této historce není pochyb, že byl Brancuzský jedinečnou osobností s velkým smyslem pro humor a že tu po jeho skonu zůstane obrovská prázdnota - a to nejenom v hereckém světě.

Fotogalerie
63 fotografií