Reportéři CNN Prima News vyrazili do ostravského slumu u koksovny natáčet reportáž o tom, jak se zde lidem bez domova žije a jak se připravují na zimu. Shodou okolností mezi nimi objevili i otce fitness trenéra Radka Filipiho, který už řadu let žije se slavnou zlatou slavicí Lucií Bílou

„Jsem táta toho Radka, co už sedm let žije se zpěvačkou Lucií Bílou. Nelžu vám. S osudem nic neuděláte, v garážích přežívám devatenáct let,“ svěřil se pohublý šedesátník.

Radkův otec Roman Dvorský přežívá díky vybírání kontejnerů. „Je mi to trochu trapné, ale vybírám kontejnery a popelnice. Starý papír dávám do sběrny, lahve do výkupu, občas najdu ještě zabalené jídlo, třeba balíček párků, tak to si pak pochutná tady Lucky,“ ukázal na svého věrného vlčáka. 

Kromě Radka má Roman ještě dva další syny. Ani jeden z nich s ním ale nekomunikuje. „Za těch devatenáct let, co jsem od nich pryč, se kluci sami nikdy neozvali,“ posteskl si. Od dětí ale kdysi sám odešel, když se jeho manželství s jejich matkou rozpadlo kvůli alkoholismu, nevěrám a údajně i domácímu násilí. Vztah synů k otci byl navíc dost napjatý už před rozvodem. 

„Vím, že je řada lidí, kteří si to, že jsou na ulici, opravdu nezaslouží. Ale vy se mě ptáte na agresivního, zlého, násilnického alkoholika a gamblera, který léta tak ubližoval celé naší rodině, že ho už více než 25 let nepovažujeme za jejího člena. Nepřeji mu nic zlého, ale na ulici se dostal sám,“ zareagoval Radek Filipi na dotaz CNN Prima News. 

I z toho důvodu nepocítila Radkova partnerka Lucie Bílá nikdy touhu Romana poznat. Bohatě jí stačilo, co slyšela od přítele. „Mrzí mě, že Lucie Bílá mi přes média vzkázala, že mě nechce nikdy vidět. Vždyť mě vůbec nezná a neví, jaký jsem doopravdy,“ stýská si Roman. Po ulicích se potlouká už 19 let, „klasickým“ bezdomovcem ale není. Žije ve skromném garážovém příbytku, ve kterém má dokonce i televizi. 

Video
délka: 01:53.08
Video se připravuje ...

Partner Bílé Radek Filipi: Prozradil, co má na Lucii nejraději! David Turek

Fotogalerie
318 fotografií