Starostlivě připomíná, že Němec má těžkou cukrovku, což situaci ještě víc komplikuje. Tatínek z filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku či Jak dostat tatínka do polepšovny si musí aplikovat inzulin, kolikrát i během představení. Sám nemocný herec telefon nezvedá, a tak není jasné, zda se slavnostního večera ve Zlaté kapličce, kam on sám nastoupil roku 1982, vůbec zúčastní. Musel ve čtvrtek zrušit i představení Staří mistři v divadle Ungelt, kde také působí.

Další marod

Jako by nestačila jedna nemoc a zmatky, onemocněl den před předáváním cen i sám prezident Herecké asociace Ondřej Kepka (53). Má za sebou šest večerů, kdy držel v přenosovém voze režisérskou taktovku, a dnes se měl ujmout moderování. „Bohužel jsem dostal virózu,“ přiznal herec a režisér. Asociace spolu s Českou televizí našly záchranu v moderátorce Daniele Písařovicové (43). Ta se narychlo náročného uvádění přímého přenosu ujala. Přítelkyně Ondřeje Brzobohatého (39) už v pořadu StarDance předvedla, že si poradí na parketu, nyní jí bude patřit jeviště zlaté kapličky.

Kdo si odnese vázy?

Už dnes se diváci ČT1 dozví, kdo z oblíbených divadelních umělců z celé republiky promění svou nominaci, a odnese si cenu v podobě originální vázy podle návrhu Bořka Šípka. Želízko v ohni má například herečka Zuzana Stivínová (49), herci Saša Rašilov (50) a Jan Vondráček (56), a muzikálové hvězdy Roman Tomeš (34) a Lumír Olšovský (49). Celkem bude vyhlášeno 19 nových laureátů.

Bez Havlové

Dá se předpokládat, že do Národního divadla tentokrát nepřijde ani Dagmar Havlová (69), která má zlomený kotník v ortéze...

Video
Video se připravuje ...

Iva Janžurová Thálii nedostala: Věděla jsem jistě, že nevyhraju! Hana Höschlová, Jan Jedlička

Fotogalerie
31 fotografií