Když Andrea čekala druhého syna, konečně našla vysněný dům - z 16. století a asi hodinu od Prahy. V tu chvíli bylo rozhodnuto, že se rodina zbaví dvoupokojového bytu na pražských Vinohradech a stěhuje se na vesnici. 

Nemovitost musela projít rekonstrukcí, na které se z velké části podílel hereččin manžel Mikoláš spolu se svým tatínkem.

„Docela mi tehdy hrálo do karet, že zrovna začal covid a AVU, kde jsem v té době učil, byla jako všechny školy, zavřená. Mohl jsem být tady a něco dělat. I díky tomu jsme tu naši rekonstrukci zvládli v celkem rekordním čase. Zhruba za půl roku byly ty nejnutnější práce hotové a bylo možné tady začít trávit čas. Spousta věcí samozřejmě není hotová dodnes, ale tak už to u těch rekonstrukcí bývá,“ řekl pro blog Na okraj Růžička

Video
Video se připravuje ...

Andrea Kerestešová prozradila, jak vznikla fotka jejího těhotenského břicha! Markéta Reinischová

V přízemí jsme dělali podlahové vytápění, v celém domě novou elektřinu, vodu, odpady. V podkroví byl jen jeden velký prostor, který jsme sádrokartonem rozdělili na tři pokojíky a malou koupelnu. V celém domě, který je kamenný, topíme dřevem v krbu a přitápíme elektřinou, protože jiné zdroje energie ve vesnici nejsou,“ netají se muzikant. Vodu bere rodina ze své studny a v podstatě vše možné pěstují na zahradě. 

Andrea Růžičková je věřící a pravidelně se modlí, takže než v domě poprvé přespali, pozvali kněze. „U nás na východním Slovensku se to dělá běžně a pro mě osobně je to zásadní. Je to liturgický proces, kdy se nejdřív modlí celá rodina a pak i kněz. Ten mimo jiné prosí, aby všechno zlé, co v tom domě může přebývat, odešlo a aby se tu nové rodině žilo dobře a všichni byli zdraví. Pro mě je důležité, že je v tom síla vysloveného slova a společné modlitby,“ netají se herečka. Díky ní přešel na víru i její manžel a nechal se pokřtít. 

Zařízení domu je tradiční, ale s prvky moderny. Dřevěné podlahy, ale moderní osvětlení, stylový nábytek, staré obrazy s krajinkami, tím pádem velmi útulné. 

Zahrada pak doslova volá po odpočinku, nechybí sezení, houpací síť a další zařízení obklopené spoustou zeleně. 

Fotogalerie
50 fotografií