Pražský Slovanský dům hostil premiéru nového, 111 minut dlouhého dokumentárního snímku o životě krále střelců české reprezentační historie Jana Kollera (49).

„Pracovali jsme na něm dva roky a zavede diváky nejen do prostředí fotbalu, ale ukáže také něco z mého prostředí,“ svěřil Koller s tím, že když ho režisér a producent Petr Větrovský (36) oslovil, dlouho nepřemýšlel. Ale trval na tom, že snímek nemá být jen oslavou jeho úspěchů, ale musí mapovat i nepříjemné momenty kariéry a života.

Překvapením slavnostní premiéry bylo, když dorazil Sagvan Tofi se sádrou na ruce. „Je to vzpomínka na to, když jsme spolu s Honzou hráli hokej. On se na ledě zastavil, já na něho najel a zlomil si ruku!“ vysvětlil zpěvák. „S ním to ani nehnulo a já skončil v nemocnici! Tak jsem mu ten gips dneska přinesl na památku,“ smál se, stáhl sádrový obvaz z ruky a obřadně jej předal o hlavu vyššímu kamarádovi.

A veselo bylo nejen v předsálí, ale i v sále samotném. Jako jeden z posledních se totiž přišel usadit Koller, jenže si sedl přímo před přítelkyni Jaromíra Jágra (50) Dominiku Branišovou (27). „Hele, mazej si sednout jinam, vždyť nic neuvidí, ty čahoune!“ obořil se Jágr na oko na 202 cm vysokého fotbalistu. „No jasně, vždyť já tu nemusím být...“ zatvářil se »Dino« ublíženě. „Můžu si sednout třeba na chodbu...“ rozjel slovní přestřelku, která pobavila všechny přítomné v kině.

Jan Koller si zkoušku v rezervě Sparty domluvil, když v Praze jako brigádník třídil v atomovém krytu k likvidaci stahované mince společné československé měny. Dotáhl to pak až do Dortmundu či Monaka, za nároďák dal 55 gólů. 

V zajetí krásných dam byl na premiéře otec hlavní hvězdy večera Petr Koller (79). Jeho věk by mu nikdo nehádal. „Bude mi osmdesát, ale vypadám docela dobře, ne? Na Honzu jsem samozřejmě pyšný,“ svěřil Blesku dobře naložený patriot ze Smetanovy Lhoty na Písecku.

Video
Video se připravuje ...

Jan Koller na premiéře dokumentu o sobě: Moje kariéra nebyla obvyklá! David Turek

Fotogalerie
57 fotografií