Na otázky ohledně své sexuální orientace odpovídal vždy herec Daniel Bambas vyhýbavě. „Mně se to nechce rozebírat, ty spekulace mi nevadí, ať jsou. Třeba časem pominou,“ řekl v roce 2009 Blesku v době, kdy se začalo hojně řešit, jak to s ním vlastně je. Nechal se však slyšet, že se rozhodně neplánuje ženit ani plodit děti. V roce 2018 se pak provalilo, že si podal inzerát na seznamce pro gaye. S partnerem po boku se však ukázal až nyní – v době, kdy v Praze probíhá Prague Pride, tedy festival LGBTQ hrdosti.

Herec sdílel celou řadu snímků, na nichž pózuje po boku sympatického muže, a opatřil je popiskem. „Všechny tyhle fotky vznikly v Dánsku. V zemi, kde je debata o LGBTQIA+ na úrovni, které jsme v České republice stále vzdáleni. Ale mění se to. Každým rokem sílí snaha odříznout se od cesty, která vede k diskriminaci, nenávisti, stigmatizaci. Cesty, která vede na východ od vyspělých evropských společností. Nebude to trvat tak dlouho a některé výroky z úst vrcholných činitelů budou nemyslitelné i v České republice,“ přál by si.

Video
Video se připravuje ...

Daniel Bambas jako Karel IV.! Nahradí Brodského v Noci na Karlštejně! Thomas Kruchina, Petr Soukup

„Snažím se myslet na tu velkou spoustu lidí, kteří si uvědomují, jak nesmyslná a směšná je nenávist vůči lidem na základě jejich orientace. Jak krátkozraká a hloupá je snaha zamezit tomu, abychom měli stejná práva jako heterosexuální většina. Milí homobijci, láska je. A je nejsilnější. A většina lidí to ví a cítí. A vy s tím nic nenaděláte,“ zdůraznil pohledný herec, do jehož čokoládových očí se zamilovaly snad všechny divačky Ulice – tedy minimálně ty, co ho do té doby nemilovaly už po roli Petra Černého z Velmi křehkých vztahů.

Danielovo vyznání oslovilo celou řadu jeho fanoušků i fanynek, co mu ze srdce přáli, aby byl se svým partnerem spokojený a aby se měli rádi, a kvitovaly, jak mu to s přítelem, jenž je z Dánska a Daniel ho tam často jezdí navštěvovat, sluší. A je pravdou, že herec byl na snímcích rozzářený tak jako už dlouho ne. Při hledání partnera měl podle všeho šťastnou ruku. „A já mám takovou radooooost, Da(á)ne,“ reagovala jeho herecká kolegyně Ivana Korolová (33).

Fotogalerie
47 fotografií