První scénář, který přibližuje životní osud skladatele a hudebníka Josefa Myslivečka, vznikl už před 12 lety, ale své premiéry se dočká až letos na podzim (20. října). Roli Čecha, jenž se proslavil v Itálii, s chutí vzal Vojta Dyk

Zpočátku si myslel, že bude stačit, když si dá rychlokurz italštiny. „Chodil jsem na lekce, ale rychle jsem pochopil, že se plynně italsky nenaučím. Přece jenom těch obrazů bylo hodně. A tak jsem se nazpaměť naučil scénář jak v češtině, tak v italštině. Dodnes ho umím, ale kdybych se měl domluvit v Itálii, tak použiju tři slova, která znám,“ prozradil Dyk na tiskové konferenci České televize, kde se odhalovaly podzimní novinky. 

Video
Video se připravuje ...

Vojta Dyk si 2 roky po svatbě s Táňou postěžoval: Doma mě nikdo neposlouchá! Markéta Reinischová

„Pro mě byl Mysliveček obrovským objevem, protože jsem o něm před filmem skoro nic nevěděl. Věděl jsem, že žil, tvořil, uměl jsem jeho hudbu časově přibližně zařadit. Ale žádné detaily o jeho životě jsem neznal,“ přiznal Vojta, který si roli hudebního skladatele opravdu užil a nejenom to – poznal i spoustu míst v Itálii.

Štáb Petra Václava natáčel v řadě lokací. Do prací zasáhla pandemie, do některých velkých paláců se filmaři nedostali, protože byly zavřené. Podle producenta Jana Macoly ale mohli naopak vstoupit do interiérů domů, jejichž obrazy, nábytek a dekorace by jinak stěží objevili.

Bonusem bylo i natáčení ve zcela vyprázdněných Benátkách během lockdownu, což by se za jiných okolností týmu nepodařilo, a navíc v tu dobu tady natáčel Tom Cruise (60) další díl filmové série Mission: Impossible, takže mohli na spoustu míst, která měl Cruiseův štáb zaplacená, zadarmo. 

Fotogalerie
34 fotografií