Jako první informaci o skonu moderátora přinesl web Extra.cz. Do diváckého povědomí se Zákopčaník dostal pro svůj pozdrav „Slunce v duši“.

Nakonec ale Zákopčaníkovi jeho slavný pozdrav zakázali. Ve vysílání ho musel přestat používat poté, co ji ve své reklamní kampani užil výrobce bylinného elixíru. Pětinásobný vítěz ankety Rosnička roku by se tak totiž dopouštěl skryté reklamy.

V roce 1998 se také ostře ohradil proti jedné epizodě satirického pořadu Česká soda, která vyrobila fotomontáž, kde byla jeho hlava namontována na nahé mužské tělo.

Z obrazovek České televize zmizel v roce 2005 a od té doby o sobě příliš vědět nedával. „Ač jsem se nikdy nikam nevracel, po odchodu z médií jsem se vrátil do letecké meteorologie. Je to velmi obtížná práce plná adrenalinu,“ svěřil se Zákopčaník v roce 2015 v Českém rozhlase Dvojka. „Někdy je tolik práce, že není ani čas sníst si sušenku,“ přiznal se smíchem.

Být meteorologem však nebyl jeho sen. „Jako malý kluk jsem chtěl být archeologem nebo pilotem. Popelářem ne, ti u nás nebyli, ty jsem viděl až v Praze,“ přiznal bývalý moderátor. „Vždy jsem ale chtěl být velmi užitečný. Představoval jsem si, že budu vědec, že změním život mnoha lidem. Že mě budou všude znát a všude mě rádi uvidí, třeba i uprostřed oázy,“ zavzpomínal na své mladistvé plány Zákopčaník.

Pak ale díky svému milovanému strýci vystudoval meteorologii. „Ten strýc, který mi celý život pomáhal, teď potřebuje mou pomoc. Prodělal dvojnásobnou mrtvici a leží v nemocnici,“ svěřil se tehdy Ján.

Zákopčaník byl ženatý, s manželkou Jitkou měl tři děti, dceru a dva syny.

Podívejte se na video!

Video
délka: 01:24.48
Video se připravuje ...

Ján Zákopčaník Videohub

Fotogalerie
8 fotografií