„No, navždy ji opustil milovaný manžel, otec, ale hlavně dobrý sponzor, takže je bez peněz,“ reagují takto a podobně hercovi fanoušci na sociálních sítích.

Minus jeden

Vášáryová si s tím ale hlavu neláme a v rozhovoru pro Plus 7 dní na podobné narážky ohledně prodeje bytu reaguje slovy: „Byl zařízený pro dva intelektuály, kdy jeden zde už není. Uložili jsme ho do hrobu, byl čas takové rozhodnutí udělat.“ A teď se herečka a bývalá velvyslankyně rozhodla, že se zbaví i pozůstalosti po manželovi – hlavně části jeho hudební sbírky.

Dobrou noc

„Všichni už vědí, že se stěhuji. Vím, že v dnešní době se o CD skoro nikdo nezajímá, ale tohle jsou sběratelské kousky. Dejte mi vědět, pokud byste je chtěli přidat do své sbírky. Pošlu,“ vzkazuje lidem Vášáryová. Zda je ovšem prodává, nebo daruje, už neupřesnila. To ale není důležité. Lidem se prostě nelíbí, že se zbavuje věcí, které Lasica miloval, což CD rozhodně jsou. „Dobrou noc těm, kteří se bojí, že mi nic nezbude,“ reaguje ovšem na všeobecné pobouření z jejího počínání vdova po Lasicovi.

Jako ve Švýcarsku

Mnohé Slováky už nadzdvihlo to, že Vášáryová prodává byt po Lasicovi. Za historický byt v centru Bratislavy o pěti pokojích a 202 metrech čtverečních požaduje vdova 950 tisíc eur, tedy přes 23 milionů českých korun. „Dostali ho v devadesátých letech jako státní, pak ho levně odkoupili do osobního vlastnictví a teď ho vdova zadraho prodává,“ vyčítají Vášáryové lidi v diskuzích na internetu. „Tolik stojí byt v Curychu, a to Švýcaři vydělávají pětkrát víc!“ zdůrazňují.

Video: Blesk Podcast: Lasica a Satinský byla pekelná kombinace, říká filmový kritik

Video
délka: 26:41.84
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Lasica a Satinský byla pekelná kombinace, říká filmový kritik Jiří Marek

Fotogalerie
19 fotografií