V pořadu 13. komnata se ve středu večer na ČT1 svěřuje, kolik protrpěl bolesti a jak těžce se vracel zpět do života. Na poměrně rovné silnici u Plaňan postihla unaveného Vlasáka noční můra všech řidičů - mikrospánek. Přejel do protisměru a na poslední chvíli strhl volant, aby nedošlo k čelnímu nárazu. Řidička si všimla, že nějak šněruje silnicí, proto naštěstí rychle zastavila. Díky tomu se jí nic nestalo.

Vlasák ale utrpěl těžká zranění. „Měl jsem zlomenou pánev a žebra,“ popisuje. V důsledku toho prodělal polytrauma a měl sníženou hladinu kyslíku v krvi. Lékař mu musel ještě na JIP prorazit hrudník trubičkou, protože byl v přímém ohrožení života. „Mnoho nechybělo a už jsem tady nemusel být,“ přiznává herec v kolínské nemocnici, kde svedli lékaři boj o jeho život. Bouračka přišla uprostřed natáčení, a proto Vlasák ještě navíc musel dostát závazkům.

Přestože ho bolel doslova každý pohyb, nešlo to odříct. „Odvezli mě z JIP na plac, převlékli, posadili, já odříkal text a šupem mě zase vezli zpět,“ popisuje Jan. Bylo mu 65 let a důsledky vážné autonehody dlouho přetrvávaly. Nohy ho bolí dodnes. „Stál při mně anděl strážný. Mohl jsem mít místo pánve přeraženou míchu,“ přemítá Vlasák. Odnesl si ponaučení. „Kdykoli cítím, že jsem unavený, zastavím, položím se a spím. Nebo vyběhnu ven a cvičím,“ říká poučeně. A děkuje Pánu Bohu za ten druhý život.

VIDEO: Režisér První republiky odhalil zákulisí natáčení. Víme, jaká bude další řada!

Video
Video se připravuje ...

Režisér První republiky odhalil zákulisí natáčení. Víme, jaká bude další řada! Adam Balažovič/bpž

Fotogalerie
20 fotografií