V prostředí celebrit se Petr Macek pohybuje téměř 20 let, a proto ho pojí s řadou osobností dobré vztahy. O jejich život a práci se zajímá dlouhodobě. V minulosti třeba napsal scénáře televizních dokumentů o Vlastimilu Brodském, Vladimíru Menšíkovi, Ivě Janžurové, Jiřím Sovákovi nebo Miloši Kopeckém a mnoha dalších.

Osobnosti, se kterými spolupracuji, vědí, že se v oblasti filmové a seriálové tvorby orientuji a je to pro ně vzácné, protože většina dnešních mladých novinářů si tu dobu přirozeně nepamatuje, neznají filmy a tvůrce šedesátých, sedmdesátých let, rúzný kontext, jejich vztahy a vazby. Já se tím zabývám dlouhodobě. Pro mě je to práce a koníček,“ vysvětluje, proč pro české hvězdy bylo a je snadné si s ním povídat.

Žilková s nadhledem

Jako příklad uvádí Jiřinu Bohdalovou, pro kterou bylo při tvorbě knihy „Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová“ osvěžující, když nemusela vysvětlovat, kdo třeba byl režisér Martin Frič nebo další kolegové, a mohla plynule vyprávět. Právě ona byla podle Macka jedním z nejvtipnějších a nejuvolněnějších respondentů, s nímž spolupracoval na knize. Dalším byla herečka Veronika Žilková, která o svém životě hovořila s humorem a velkým nadhledem.

Vztahy, které Petr Macek s osobnostmi dlouhodobě buduje, jsou zásadním prvkem, který ho odlišuje od konkurence. Zpovídaní mu totiž důvěřují a otevřou se. „Knížky mohou být takto intimní proto, že to vycházejí ze vzájemné znalosti. Pokud má ten člověk 13. komnatu, velkou část toho vím, aniž bychom dělali knížku. Vím, kam až je možné zajít. Ani oni, ani já soukromí nevyprodáváme. Chtějí svými životními příběhy spíš inspirovat, přidají nějaké zajímavosti a perličky, co čtenář očekává,“ líčí, jak se dostávají k citlivým tématům.

Jágr na střeše

Neznamená to však, že by se jim vyhýbali. Kupříkladu v knize „Veronika Žilková: Dělte dvěma“ herečka vypráví o životních bolestech, jako byla smrt dítěte nebo nešťastná manželství. Otevřeně líčí také divoké období své dcery Agáty Hanychové, kdy se v jejich domě střídali nejrůznější muži, včetně Jaromíra Jágra, který od Agáty utíkal po střeše. 

Zajímavé rozhovory se slavnými a významnými osobnostmi, nebo načtené knihy Petra Macka si můžete zdarma poslechnout na jeho YouTube kanále. Tištěné knihy a časopisy lze zakoupit na webu iKiosek.

Petr Macek si záměrně vybírá ty celebrity, které mají zkušenosti a mají o čem vyprávět. Zatím se ani nesetkal s tím, že by některé z nich měly hvězdné manýry. „V zásadě platí, že čím větší celebrita a osobnost, tím chování bývá vstřícnější, protože ten člověk ví, co se od něj čeká, dělá svou práci nějakou dobu. Ví, jak se chovat má. Pokud jsem se někdy setkal s arogancí, bylo to spíše u osobností začínajících nebo menšího svitu,“ upřímně odpovídal na dotaz v podcastu.

Proč jsou Zázrak a Pérák první čeští superhrdinové a jak reagovali skálověrní fanoušci v Anglii a Itálii na českou verzi Sherlocka Holmese, prozradil spisovatel a novinář Petr Macek v Blesk Podcast:

Video
délka: 32:46.36
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Čím větší celebrita, tím větší pokora, říká spisovatel Petr Macek. Jiří Marek

Fotogalerie
27 fotografií