Jiří Vařil zpochybnil, že by akcie holdingu BusLine patřily mladému Vyskočilovi. Tvrdí, že Jakub byl pouze bílý kůň, kterému akcie firmy svěřil.

Vyskočil si od něj údajně BusLine nikdy nekoupil, pouze byl nominovaným akcionářem na základě dohody, píše MF DNES. Firma BusLine ale vidí věc jinak.

Podle ní bude dědicem akcií nezletilá dcera Jakuba Vyskočila. Do její dospělosti se budou o dohled nad společností starat právníci a další manažeři.

„Nad nakládáním s majetkem nezletilé dědičky bude vykonávat dohled soud. Jakýkoli útok na společnost může snížit vlastní hodnotu jejího dědictví. Tomu je potřeba za každou cenu zabránit,“ napsala podle MF DNES Vladimíra Vyhnisová, pověřená řízením skupiny BusLine.

„Jakub Vyskočil ještě ani není pohřben, ale supi už se slétají,“ prohlásila Vyhnisová před středečním posledním rozloučením se svým zesnulým šéfem ve Svatém Janu u Příbrami. Tohle bude ještě dlouhý boj.

Do holdingu BusLine patřily také různé dceřiné společnosti, zabývající se například správou nemovitostí nebo stavebnictvím. Jejich roční výnosy z podnikatelské činnosti znamenají další desítky milionů, celkovou hodnotu nyní experti odhadují na stovky milionů korun!

VIDEO: Putinův šokující projev. Dopravní peklo v Praze se blíží! A sebevražda syna Vyskočila

Video
délka: 02:14.08
Video se připravuje ...

Putinův šokující projev. Dopravní peklo v Praze se blíží! A sebevražda syna Vyskočila Bára Horáková

Fotogalerie
43 fotografií