„Je to svoboda člověka a člověk má být zodpovědný za svůj život. Může se rozhodnout udělat takový krok a myslím si, že by mu to mělo být dovoleno,“ sdělila Blesku sympatická zpěvačka v pražské botanické zahradě, kde se stala patronkou nové výstavy. „Jsem určitě pro, aby se lidé stejného pohlaví mohli normálně vzít i se všemi náležitostmi, které z toho vyplývají, ale jde o to, jestli na to budeme čekat dalších X let.“ dodala.

Podle Langerové je současná legislativa postavená na hlavu: „Jsou to někdy nesmyslné věci, které v těch zákonech jsou. I z těch praktických důvodů. U sebe to neřeším, ale vím to ze svého okolí, nebo když mi někdo svěří svůj příběh –  jsou to absurdity.“

Využila by po uzákonění stejno-pohlavních svazků příležitost si se svou přítelkyní uspořádat veselku? „Nemáme k tomu zas tak blízko,“ vyvrátila představu, že touží po sňatku.

Aneta Langerová nejspíše na romantiku nemá ani tolik času, po skončení lockdownu pilně koncertuje po České republice a těší se, že brzy zavítá na Slovensko. „Věřím, že se kultura zase pozvedne, protože ji potřebujeme mnohem více, než kdy dřív.“ posteskla si Aneta. 

Při otevření motýlí výstavy ve skleníku Fata Morgana zavzpomínala i na začátek své téměř dvacetileté kariéry: Hříšná těla, křídla motýlí napsal Oskar Petr a myslím si, že mi píseň na tom začátku velmi pomohla. Mám ji ráda, je to obrovský hit. Posledně jsme ji hráli se smyčcovým triem v baladické a poklidné úpravě, to se mi moc líbilo.“

VIDEO: Aneta Langerová: Dám si uměleckou pauzu, ráda bych se stala matkou!

Video
Video se připravuje ...

Aneta Langerová: Dám si uměleckou pauzu, ráda bych se stala matkou! David Turek, Aleš Brunclík

Aneta Langerová je populární zpěvačka, která nastartovala svou kariéru v roce 2004 po vítězství v první české soutěži SuperStar. Žádný z dalších vítězů nedosáhl takového úspěchu, jako právě ona. V roce 2010 potvrdila svou homosexuální orientaci, i když si jinak bedlivě střeží soukromí.

Fotogalerie
29 fotografií