„Moji milí, jelikož jsem přišel o hlas, museli jsme zrušit pondělní, úterní, středeční a čtvrteční představení. To znamená tři vyprodaný představení v Ungeltu a jedno v Komorním Kalichu. Je mi to moc líto,“ posteskl si Jiří Langmajer v minutovém videu, které sdílel na sociální síti. Všichni, kdo záznam viděli, ale museli ihned pochopit, že jiné řešení nebylo. Známý herec, jenž na televizních obrazovkách platí za neodolatelného svůdníka, skutečně sotva chraptí.

Sympaťák, jenž zazářil v komediích Po čem muži touží, Přes prstyCopak je to za vojáka nebo v internetovém seriálu Lajna, rovněž vysvětlil, co je důvodem jeho indispozice. „Překyselil se mi žaludek, asi víc kávy, než je třeba, a ty žaludeční šťávy mi úplně spálily hlasivky. Říká se tomu reflux,“ popisoval. Jde tedy o poruchu trávení, při které se žaludeční šťávy zpětně dostávají ze žaludku do jícnu, pak bolestivě pálí.

VIDEO: Langmajer oslavil 55. narozeniny v 7 pádech Honzy Dědka. Od moderátora i od rodiny dostal netradiční dárky…

Video
Video se připravuje ...

Langmajer oslavil 55. narozeniny v 7 pádech Honzy Dědka. Od moderátora i od rodiny dostal netradiční dárky… FTV Prima

Langmajerovi se tedy dostaly až na hlasivky, které jaksepatří poznamenaly. „Musím se dát dohromady, abych na těch hlasivkách neměl nějakou následnou, dlouhodobou péči, ale mohl jsem pro vás už příští týden začít hrát,“ přál by si muž, jehož životní partnerkou je herečka Adéla Gondíková (48). Jak sám přiznal, je to problém, který se mu tu a tam vrací. „Ono se mně to občas stane, třeba jednou za pět, šest let. A teď je právě ta chvíle… Tak pardon,“ omlouval se.

Divadla pochopitelně zareagovala obratem, a tak všechny diváky předem na zrušená představení upozornila. Divadlo Ungelt pak například ještě své návštěvníky ujistilo, že se jim pokusí „co nejdříve zajistit náhradní termín“, aby nebyli škodní. Jak ale Langmajerovi na instagram většina jeho fanoušků psala, zcela tuto situaci chápou. I když je kultura v lidských životech potřeba, zdraví má přednost. „Každý může být nemocný, i vy. Hlas vás živí, tak se brzy uzdravte, my počkáme,“ ujišťovali ho vřele.

Fotogalerie
61 fotografií