Do luxusní vily na Praze 6 dnes ráno vtrhli exekutoři a policie. „Policisté vyjížděli do ulice Nad Zlatnici na žádost exekutora, který žádal o součinnost při výkonu exekuce. Na místě hlídka hovořila se ženou i exekutorem, nikdo po policistech ale nic nepožadoval, hlídka proto odjela,“ potvrdil Blesku mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Onou ženou byla zpěvačka Kateřina Mátlová, která s Michalem Kovářem několik let žije a společně vychovávají dceru. To, že podnikatel má problém s exekucí, potvrdil i zdroj z jeho okolí. „Jde o pravomocné rozhodnutí exekutorů, tři miliony zaplatí. Je to záležitost, která se táhne 10 let.“ Sám Kovář i jeho přítelkyně se k problému ale odmítli vyjádřit.

Podle centrální evidence exekucí však po Michalu Kovářovi vymáhá městský soud v Brně částku přes 17 milionů korun.

VIDEO: Mátlová je těhotná! Tátovi Lubomírovi (†79) to před smrtí stihla říct

Video
délka: 03:12.32
Video se připravuje ...

Mátlová je těhotná! Tátovi Lubomírovi (†79) to před smrtí stihla říct David Turek, Mária Rušínová

Vilu, kde exekutoři provádí takzvanou mobiliární exekuci (tedy zabavují movitý majetek ve vlastnictví dlužníka) sice oficiálně vlastní společnost GO INVEST SE, v jejím vedení však v minulosti působil pan Michal Kovář, a to jako člen představenstva.  Soupis movitých věcí provádí soudní exekutor v bytě povinného nebo na jiném místě, kde má povinný umístěny své věci. Předpokladem je vždy to, že povinný (dlužník) má v daném místě umístěny své věci, o čemž by měl mít exekutor dle předešlého šetření důvodné podezření,“ řekl Blesk.cz právník a insolvenční správce Jan Říčný. 

Jedná se o luxusní vilu v lukrativní čtvrti na Praze 6, jejíž hodnota se odhaduje na 120 milionů korun. Je vidět, že patrový dům s velkou zahradou a bazénem prošel nákladnou rekonstrukcí.

Fotogalerie
43 fotografií