Po čtyřech desítkách let je loni z archivu vyhrabal Gottův tajemník Jan Adam (57). „Tak jako jsem psal scénáře k rozhlasovému pořadu Karla Gotta, tak teď píši pro Český rozhlas Dvojku scénáře pro pořad Heleny Vondráčkové,“ objasňoval Blesku Adam a dodal: „A to se nedá dělat jinak než vzpomínat, hrabat se v archivech a občas si i utřít slzu...“

Slavíkův tajemník při vzpomínání narazil i na fotografie, které v roce 1982 na Kubě pořídil Gottův zvukař Václav Sehnal.

„Mohl bych odpřísáhnout, že tyhle fotky vidím snad vůbec poprvé!“ jásá nad »zaprášeným« nálezem. „Karel už tehdy pracoval na vršku těla, a zůstával tedy raději zahalený, aby mu ty svaly nikdo nezáviděl. To s oblibou říkával,“ zavzpomínal dojatě Adam.

Anebo když viděl u bazénu bubeníka Jana Žižku (68) s havraními vlasy a v bílém ohozu, hned prý si vzpomněl na to, jak se uměl zlobit Gott. „Když byl Žižka podruhé ženatý s jednou ruskou baletkou, začal si s Karlovou dcerou Dominikou. Když to Karel zjistil, lítaly hromy blesky,“ nezapomněl Adam.

Vzpomínka Felixe Slováčka: Drinky tanečnicím i problémy Žižky

Ve výpravě na Kubu pochopitelně nescházel saxofonista Felix Slováček (78). Leccos si v barvách vybavuje ještě dnes. „Měli jsme tam několik koncertů, a Kuba nevěděla, jak by nám – jako socialistická země – pořádně zaplatila. Poslali nás tedy na nejluxusnější pláž Varadero, kde nás ubytovali v hotelu Intercontinental. No a tam nám dali pásky na ruce, to jsem zažil vůbec poprvé, a my si mohli objednat, co jsme chtěli!“ vzpomíná Slováček s tím, že ve dne se plácali u bazénu a večery trávili ve slavném nočním klubu Tropicana.

„Díky těm páskám na ruce, na které jsme měli, jakýkoliv koktejl jsme chtěli, jsme zvali ty krásné a chudé tanečnice na drahé drinky a potom i dál…“ ještě dnes září saxofonista.

Stejně tak vzpomíná ale na to, jak zmožený silnými rumovými drinky usnul u bazénu a někdo mu čmajzl brýle, nebo na velký trapas. „Šli jsme šnorchlovat, a jak jsem byl tlustý, nemohl jsem se potopit! Tak mě Karel Gott musel něčím zatížit,“ usmívá se Felix.

VIDEO: Producent František Janeček: Gott byl celoživotní zpochybňovač!

Video
Video se připravuje ...

Producent František Janeček: Gott byl celoživotní zpochybňovač! Petr Macek, Jan Jedlička

Fotogalerie
149 fotografií