Sympatická herečka Lenka Zahradnická, co se proslavila svým účinkováním v seriálech Ulice či Vyprávěj, a kameraman a hudebník Michal Vavro spolu vychovávají dvě děti, Jasmínu (4) a Jovanku (1). Vzhledem k tomu, že dívence budou počátkem června již dva roky, množí se podle všeho dotazy, jak to má vnadná kráska, co svá ňadra předvedla v jejich plné kráse například v jedné epizodě komediálního seriálu Škoda lásky, s krmením své malé dcerky.

„Tady odpověď na dotazy, jestli ještě kojím,“ uvedla v instories Zahradnická a svá slova doplnila všeříkajícím snímkem, který vydal za tisíc slov. Herečka na něm totiž drží Jovanku v náručí a poskytuje jí mateřské mléko rovnou z prsu. Aby ale nikoho nepobouřila, zakryla si hrudník obrázkem modrého srdíčka. Již dříve se nechala slyšet, že kojila, kojí, a doufá, že ještě dlouho kojit bude. „Je to zázrak, je to dar a není to samozřejmost. Kojím venku, vevnitř, v lese i na ulici. Zkrátka tehdy, když je to potřeba.“

VIDEO: Seriálová sestřička Zahradnická: Pohled na maso mi nedělá dobře

Video
Video se připravuje ...

Seriálová sestřička Zahradnická: Pohled na maso mi nedělá dobře. Adriana Krátká/BPŽ

Odstavit dcerku od přísunu mléka rozhodně nehodlá násilím, nechává tomu přirozený průběh. Zatím „madam stále drží“, jak lakonicky okomentovala přisáté dítko. A rozhodně dělá dobře, jelikož i organizace WHO, tedy Světová zdravotnická organizace, uvádí, že pro dosažení optimálního růstu, vývoje a zdraví dítěte by matky měly výhradně kojit po dobu prvních šesti měsíců. Poté by sice měly děti začít dostávat vhodnou doplňkovou stravu, maminky by však měly pokračovat v kojení až do věku dvou let –⁠ anebo klidně i déle.

Fotogalerie
55 fotografií