Jednou z jeho velkých kamarádek byla zpěvačka Bára Basiková (57), která se netají tím, že Petra milovala.

Měli jsme se hodně rádi, možná to byla láska, skrytá, potlačená, já jsem ho milovala velice, ale díky oboustranné vzájemné úctě a respektu se mezi námi nikdy nic milostného neodehrálo. Dodnes toho lituji,“ svěřila se Blesku zpěvačka, kterou jeho nečekaná smrt 24. května 2010 neskutečně zasáhla.

Ještě rok, dva po jeho smrti jsem při každé jeho písničce plakala, nemohla jsem je poslouchat, aniž by mě to nebolelo. Ale časem to přešlo do nostalgie," netají se Bára. 

Zpěvačka a Petr Kolář byli jedinými lidmi z branže, kteří promluvili nad jeho rakví při veřejném rozloučení v Divadle Broadway. 

„Měl jsem ho rád, navždy zůstane v mém srdci,“ řekl Blesku dlouhovlasý zpěvák, který se s Mukem sešel v muzikálu Johanka z Arku. 

VIDEO: 12 let od smrti Petra Muka (†45): Jak na jeho hudební kariéru nahlíželi rodiče?

Video
Video se připravuje ...

12 let od smrti Petra Muka (†45): Jak na jeho hudební kariéru nahlíželi rodiče? FTV Prima

Prali se o něj démoni

Petr Muk, rodák z Českého Krumlova, vystudoval stavební průmyslovku. Ale jen proto, že rodiče ho na konzervatoř nechtěli pustit. Stejně si k hudbě našel cestu a začínal v punkových kapelách. Proslavil se díky spolupráci se skupinou Oceán. 

Oženil se hodně mladý, již ve dvaceti, a z tohoto vztahu měl dvě dcery. Pak ale od rodiny odešel, čímž se celý život trápil. Další osudová žena pro něj byla vokalistka Míša, s níž prožil jedenáct let. Oženil se ale se svou fanynkou, Slovenkou Evou. Narodila se jim dcera Noemi, zpěvák ji ale vyrůstat neviděl - zemřel, když jí byly pouhé čtyři roky. Muk se doma udusil zvratky a bez známek života ho našla manželka. 

Od devatenácti let se u Muka začaly projevovat psychické problémy, bipolární porucha osobnosti neboli maniodepresivní psychóza. Stejnou chorobu měl například herec Miloš Kopecký (†73). Buď byl tedy veselý a euforický, kdy z něj tryskalo štěstí, nebo naopak propadal zoufalství a depresím. Říkalo se, že v těchto stavech se v něm prali démoni.

Fotogalerie
49 fotografií