Herečka Daniela Šinkorová (48), kterou si televizní diváci zamilovali pro role gynekoložky Gity v seriálu Ordinace v růžové zahradě, či rázné kosmetičky Ivany ze Sestřiček, přímého pokračování Modrého kódu, má neskutečně veliké srdce. Během svého pobytu v Itálii se totiž sblížila s místní toulavou fenečkou, a jejich vzájemné sympatie přerostly v upřímnou lásku. Dokonce tak velikou, že se herečka rozhodla zvíře adoptovat! Vyřídila mu všechny potřebné papíry, psí pas, a ani ne po měsíci už má malou Mimi, ten nejkrásnější „suvenýr“ z cesty do zahraničí, doma.

Nebylo to jenom tak – pejska se Daniela rozhodla přesunout do tuzemska autem, jelikož ho nechtěla traumatizovat letem v letadle. Ovšem i cesta hereččiným vozem byla pro zvířátko, dosud naprosto nezvyklého jakýmkoliv dopravním prostředkům, poněkud… nepříjemná. „Třikrát se poblinkala už cestou na trajekt… a to nás čekalo ještě 8 hodin na lodi a pak 12 hodin autem,“ líčila na sociální síti Šinkorová. „Úplně definitivně jsem pochopila, co za zodpovědnost, starosti a strach si k té velké lásce vezu domů. Loď zvládla na jedničku – ovšem v autě hned za přístavem u Livorna se poblinkala, chudák, počtvrté.“

VIDEO: Daniela Šinkorová: Práce v pizzerii mě bavila!

Video
délka: 04:54.84
Video se připravuje ...

Daniela Šinkorová: Práce v pizzerii mě bavila! Kateřina Štichová, Aleš Brunclík

„Když jsem ji venčila na Brenneru, drkotaly jsme zuby obě. Bylo o 20 stupňů méně, než včera na Sardinii - tam bylo 42! A ještě k tomu pršelo. Nicméně pak už se Mimi do vytopeného auta těšila, nechala se zakrýt a spinká. Je to hrdinka!“ popisovala cestu, během níž se například na trajektu se střapatou fenečkou pořádně pomazlila. V posteli. „Což jsem se dušovala, že nikdy nedovolím…“ přiznala herečka kajícně. Jenže ruku na srdce, kdo by odolal psím očím…

Dnes už jsou každopádně obě zdárně doma a Mimi vypadá skutečně šťastně. V Danieliných instastories se prohání po louce, jako kdyby tu vyrůstala odjakživa.

Za svůj chvályhodný čin se Šinkorová dočkala celé řady pozitivních reakcí. Nejenom od fanoušků, ale i od kolegů z umělecké branže. „Jezusky, tolik lásky... tak ať se vám krásně žije,“ napsala jí například zpěvačka Leona Machálková (54). Svým lajkem ji ocenili zpěváci Václav Noid Bárta (40) a Zbyněk Fric (50), herečky Veronika Arichteva (35), Mahulena Bočanová (54) či Markéta Hrubešová (49), anebo třeba herec Marek Holý (41).

„To ona má velké srdce, to ona si našla mě, to ona má osobnost, to ona je naprosto… kouzelná. Já jsem jen potkala osud,“ reagovala na všechny gratulace sympatická herečka.

Fotogalerie
67 fotografií