Tereza Černochová, která se dříve proslavila působením v „protekčním“ dívčím uskupení Black Milk (spolu s ní tam byly Helena Zeťová a Tereza Kerndlová) a později si získala fanoušky coby zpěvačka kapely Monkey Business, na svého tatínka Karla Černocha nezapomíná. Měli spolu skutečně výjimečný vztah – a střípky z něj tu a tam Tereza odhalí na sociálních sítích svým fanouškům, kteří si jejího otce pamatují díky řadě filmových rolí či televizních scének, v nichž tvořil nezapomenutelné duo s bavičem Jiřím Wimmerem (†57), i díky hitům, jež se dodnes hrají v rádiích.

„Našla jsem svou poslední vyjížďku s tátou ze Šumavy… Léto 2007, tátovo poslední léto…“ sdílela se svými followery několikavteřinový záznam pořízený ruční kamerou. Karel Černoch, interpret písniček Evropo, Evropo z komedie Slunce, seno, erotika, Ona se brání či Popelky, na ní jede na hnědákovi s kovbojským kloboukem na hlavě a nic nenasvědčuje tomu, že už v té době bojoval se zákeřnou chorobou. Talentovaný herec a ještě talentovanější zpěvák ale ještě v prosinci téhož roku podlehl kolorektálnímu karcinomu, tedy rakovině tlustého střeva. Šlo totiž o bitvu, kterou bohužel nemohl vyhrát…

Tereza však na něj má dodnes krásné vzpomínky - a některé dokonce i zaznamenané. Což je jenom dobře, jelikož jak trefně podotkl jeden její sledující na instagramu, člověk si většinou uvědomí kouzlo okamžiku až zpětně... „Tu vyjížďku nikdy nezapomenu… možná proto Šumavu tolik zbožňuju,“ svěřila se i Tereza.

VIDEO: Karel Černoch: Nazpíval melodii ze Slunce, seno! Proč nebyla ve filmu?

„Táta mě vozil ke koním jako maličkatou. Část naší rodiny z Vyššího Brodu mi umožnila se každé léto zamilovávat do jejich koní, naučit se kolem nich pracovat. Je to jedna z nejkrásnějších činností, ke které mě můj táta přivedl… děkuju,“ vzkázala otci do nebe Černochová, která se tento rok objeví v populárním pořadu StarDance …když hvězdy tančí. 

Osud jí přidělil jako tanečníka mladíčka Dominika Vodičku (25), jenž během minulého ročníku přivedl k vítězství herečku Veroniku Khek Kubařovou (34). Bude se v jedenácté řadě oblíbené soutěže plné elegance a noblesy historie opakovat?
Fotogalerie
40 fotografií