I jeho náhlý skon spoluhráče a kamaráda hodně zasáhl. „No, tak samozřejmě odchod každého člověka je bolestný a obzvlášť člověka, kterého máte extra rád, kterého téměř denně potkáváte na cestách, na koncertech, na pódiích... My jsme to zrovna nedávno s Fandou počítali, že to příští rok bude 15 let, co spolu koncertujeme, hrajeme, tak jsme se ještě nad tím podivovali, jak je to možný, že ten čas tak strašně letí. Takže bychom příští rok měli takový polokulatý výročí a najednou je všechno jinak," řekl ve vysílání Dobré ráno na ČT1 Petr Kocman, který patří mezi nejlepší kytaristy country hudby. A tak není divu, že ho ve své kapele měl František Nedvěd.

Navíc je to zvláštní v tom, že jsme ještě před týdnem hráli v Olomouci, kde Fanda vystoupil, zpíval, a najednou uplyne týden a je všechno jinak, čili jsou určitý věci, se kterýma se člověk nedokáže srovnat, vyrovnat," neskrývá smutek z odchodu přítele hudebník. 

Bez nadsázky můžu říct, že Fanda byl pro mě jedním z největších bojovníků, co znám. Fanda byl člověk, který na sobě nikdy nedával nic znát, nějakou nemoc, bolest, a proto navíc byl jedním z muzikantů, který, když mohl na jeviště dojít, což v minulosti někdy dost dobře nešlo, protože měl opravdu veliké bolesti, tak prostě na to jeviště šel. I přes velké bolesti neváhal jet i 500 kilometrů a vystoupil, nikdy by to jen tak nezrušil," vzpomíná na Františka Kocman, který popsal poslední Nedvědovo hraní před publikem.

VIDEO: Zemřel František Nedvěd: Co říkal o sporu s bratrem Janem?

Video
Video se připravuje ...

Zemřel František Nedvěd: Co říkal o sporu s bratrem Janem? MIRKA DVOŘÁKOVÁ, LUKÁŠ ČERVENÝ, LUDĚK MAZÁK

Fanda vylezl na jeviště, vystoupil, zazpíval a navíc ještě na konci, což bude i jedna vzpomínka pro mě, celé publikum mu ve stoje tleskalo a Fanda byl dojatej. Musel mít obrovské bolesti, ale nikomu nic neřekl, ale my jsme poznali, že je všechno jinak než kdykoliv předtím. Byl to obrovskej bojovník, který bojoval do poslední chvíle," tvrdí Petr. 

Před časem se Nedvěd nechal slyšet, že po usmíření s bratrem Janem plánují společný koncert podobný tomu na Strahově v roce 1996. „Mohu potvrdit, že to skutečně v plánu bylo, jestli jeden koncert, nebo série, to nebylo jasné, ale teď už nebude nic," potvrzuje Kocman. 

Fotogalerie
45 fotografií