Byl to právě Miroslav Šafránek (†56), kdo Libušku v její kariéře velmi podporoval. Sám měl k umění blízko. Byl vynikajícím muzikantem a vyučoval hru na trumpetu a harmoniku. Rukama mu prošly generace hudebníků. Šafránková k otci vzhlížela, a když v 56 letech zemřel na otravu krve, zhroutila se.

Na tátu pak myslela každý den svého života a je dost možné, že si v době boje s vážnou nemocí asi přála, aby – až to přijde – jejich společná fotka rozzářila jinak ponuré smuteční oznámení.

„To je pocit úžasné pohody, když vidím tu fotku, tak si vybavím všechny ty hodiny, co jsme s tatínkem profrčeli,“ vzpomínala před časem herečka v televizním pořadu Neobyčejné životy nad tímto snímkem.

VIDEO: Podrobnosti o pohřbu Šafránkové. A vážný stav Jaroslava Uhlíře

Video
délka: 02:01.72
Video se připravuje ...

Podrobnosti o pohřbu Šafránkové. A vážný stav Jaroslava Uhlíře Bára Horáková, Lukáš Červený

Přímo ve fotce malé Libušky a jejího tatínka je na parte zasazený citát známého fotografa Františka Drtikola (†77). „Nikde mě nehledejte, jsem všude, také tedy ve vás.“ Tahle slova zcela jistě chytí za srdce všechny, kdo herečku milovali. V první řadě její rodina v čele se zdrceným a nemocným manželem Josefem Abrhámem (81). Další pozůstalí jsou vypsáni ve spodní části parte. Uveden je na něm ovšem pouze den úmrtí herečky, tedy 9. červen 2021. Datum narození chybí.

Poslední rozloučení s legendární herečkou proběhne v pátek 25. června v kostele sv. Anežky na Spořilově. Pověření pracovníci ministerstva kultury a Národního divadla byli včera u kostela prohlédnout schody, po kterých mají chodit smuteční hosté a po nichž také budou vynášet rakev s ostatky Šafránkové. Jsou totiž v dezolátním stavu. Zda se je podaří alespoň částečně opravit, zatím není jasné.

Fotogalerie
61 fotografií