Jitka Nováčková, vítězka soutěže Česká Miss 2011, byla v minulosti často kritizována kvůli své postavě. Přestože nikdy nebyla vysloveně vychrtlým ramínkem na šaty, jak je trendem v modelingu, takový „body shaming“ rozhodně nebyl nikdy na místě. A to ani když Nováčková ze svých kil navíc v jednu dobu udělala svou přednost a ve svých pětadvaceti se věnovala takzvanému „plus size“. Podařilo se jí ale zhubnout, dosáhnout modelkovské štíhlosti, poznat muže svých snů, fotbalistu Tima Sparva (34), a odstěhovat se s ním do Řecka, kde dostal angažmá.

Z jejich vzájemné lásky vzešla dcerka Leah - a bohužel i kila navíc, která s sebou jiný stav přináší. Ten měla totiž kráska, která se poslední dobou profiluje coby youtuberka, rizikový, a tak musela dodržovat klidový režim a během svého těhotenství se nemohla moc hýbat. Bříško přitom neměla nějak extrémně velké a ani nějak zvlášť nepřibrala...

‚Až porodím, konečně začnu cvičit,‘ říkala jsem si v říjnu. V osmém měsíci mě vše tak bolelo a chyběl mi pohyb, že jsem odpočítávala dny do konce. Hádejte, co se po porodu stalo... Nejen, že mi postava pak byla úplně jedno, nebyla ani žádná energie,“ svěřila se na instagramu.

VIDEO: Jitka Nováčková v roce 2012 tvrdila, že se za svou postavu nestydí

Video
Video se připravuje ...

Jitka Nováčková se za svou postavu nestydí Jan Jedlička, Tereza Kuhnelová

„Ani nevím jak, ale brzy po porodu jsem zjistila, že jsem zhubla pod původní váhu (svalová hmota mi totiž během těch nečinných měsíců ustoupila a tuk je lehčí než svaly.) Samozřejmě tělo není tak pevné, protože není tak osvalené. Ale co mě překvapilo nejvíc, že teď, čtyři měsíce po porodu, jsem začala naopak přibírat,“ posteskla si Nováčková.

Váhový nárůst je prý ale pro ostatní neznatelný, pociťuje ho na sobě především ona sama. „Došlo mi, že kromě ztráty části svalů jsem postupem času od porodu přestala jíst dostačující porce a jím jen 2-3x denně úplně malé studené porcičky ‚co dům dal‘, a tak se mi metabolismus pravděpodobně zpomalil.“

Svá slova ovšem demonstrovala snímkem ve žlutých bikinách, v nichž vypadala skutečně báječně. Rozhodně by nikdo netipoval, že tohle sexy tělo v polovině ledna dalo život rozkošné dívence! Uznává to i sama Nováčková. „O takovéhle postavě po porodu se mi ani nesnilo,“ přiznává. Vděčí za to návštěvám posiloven, které si dopřávala před otěhotněním. „‚Investovala‘ jsem do svalové hmoty, ke kardiu jsem posilovala. Svaly samy o sobě na svůj provoz pálí více kalorií, i když zrovna necvičíte, a já díky tomu těžím asi dodnes,“ domnívá se blondýnka, která by mohla být vzorem pro ostatní nastávající maminky.
Fotogalerie
89 fotografií