Porod exotické krásky Moniky Leové, Blesk České Miss Earth pro rok 2013, nebyl zrovna idylický. Do porodnice nastávající maminka dorazila pozdě, a tak nedostala epidural, tedy lék na zmírnění porodních bolestí. „Bylo to těžký, fakt si člověk sáhne na dno,“ popisovala pro primácký pořad Showtime. „Možná to bylo i tím, že jsem rodila přes noc, malá potom lezla na svět v osm hodin ráno, a já jsem neměla vůbec sílu, energii a byla jsem unavená,“ líčila barvitě. Kromě toho miminko bylo pořádný cvalík – přestože porodní asistentka odhadovala váhu na 3,7 kilogramů, Mia měla 4,16 kilogramů.

Pro prvorodičku Moniku to tak rozhodně nebyl téměř bezbolestný porod jako vystřižený z učebnice, jakým se mohla pyšnit například zpěvačka z Verony Veronika Slatinská, dříve Stýblová (26). Bývalá moderátorka z FTV Prima ale měla naštěstí po boku svého manžela Martina Košína, který jí byl velkou oporou. „Drtila jsem mu ruku, kousala a škrábala,“ směje se nyní, s patřičným časovým odstupem.

„Mezi kontrakcemi mi dokonce říkala, že to druhý dítě adoptujeme,“ dodal s úsměvem její životní partner Martin, kterému Monika řekla své „ano“ v červnu 2018. Nyní to už tak Monika ovšem nevidí. „Myslím si, že na to člověk sice nezapomene, jenom prostě u toho druhýho si řekne, že to za to stálo,“ domnívá se modelka.

VIDEO: Monika Leová se vrátila na Primu! Co zprávařku přivedlo zpátky? 

Video
délka: 04:17.00

Monika Leová se vrátila na Primu! Co zprávařku přivedlo zpátky? Kateřina Štichová

Leová rovněž vysvětlila, proč společně s manželem pro dívenku vybrali zrovna jméno neobvyklé Mia. Svůdná tmavovláska, jíž to sluší i pouhých pár dní po porodu, si tak totiž nechávala říkat v dětství! „Já jsem neměla ráda, když mi lidi říkali Moniko, a tak jsem třeba na táboře byla Mia. A pak to prostě nějak přišlo, že byla jedním z favoritů na jméno. Kluka bychom pojmenovali jako Markuse, abychom byli celá rodina od M,“ objasnila záhadu dcerčina jména.

Nebude navíc jedinou Miou mezi dětmi tuzemských hvězd – tímto jménem se pyšní i dítko profesionální celebrity Agáty Hanychové (35).

Fotogalerie
59 fotografií