V Německu nikdy dražba Gottova díla neproběhla. Poprvé až loni v prosinci, kdy se obraz Nadšený Pavarotti v Lucerně (z roku 1988, poz. red.) objevil v nabídce aukční síně Eppli. Vyvolávací cena 52 tisíc eur – v přepočtu 1 414 400 Kč. Od Vánoc doteď ale nikdo o obraz neprojevil zájem. Možná kvůli vysoké ceně, možná kvůli tomu, že Němci Gottovy malby tolik neznají.

„Obraz jsem tady neprodala, zkusím to v Kájově rodném Česku. Nyní vyjednávám s galeriemi, které by se dražby ujaly,“ řekla včera Aha! Ingrid Kernbachová. „Do Prahy se teď kvůli opatřením nedostanu, ale převoz díla určitě nějak zajistím,“ doplnila s tím, že české dražbě věří. „Částku 52 tisíc eur nechávám stejnou,“ prozradila.

Gott chtěl ještě za života od Ingrid originál svého obrazu koupit zpět. „Ale ona ho prodat nechtěla, že je pro ni velkou vzácností. Nezbývá, než to respektovat,“ povzdechl si před lety zpěvák, který namaloval sám sebe koncertujícího v pražské Lucerně. „A mezi davy fanynek jsem namaloval i pozorně poslouchajícího Luciana Pavarottiho,“ popsal už dříve dílo Slavík.

V Česku je o Gottovy obrazy v rámci dražeb velký zájem. Např. dílo Mona Lisa si zájemce v roce 2019 koupil za 1,7 milionu Kč, vyvolávací cena byla 350 tisíc. Během poslední aukce se plátno s názvem V kavárně vydražilo z vyvolávacích 350 tisíc za rovné 3 miliony korun!

Jedním z majitelů originálu obrazu Karla Gotta byl donedávna také miliardář Karel Janeček (47). V roce 2013 vydražil za čtvrt milionu Kč obraz Čas něžností. Během stěhování mu ho ale loni někdo ukradl. Po pachateli se stále pátrá.

VIDEO: Gottová nastoupila do léčebny a zavolala Blesku! A zemětřesení ve Stardance

Video
délka: 02:21.28

Gottová nastoupila do léčebny a zavolala Blesku! A zemětřesení ve Stardance Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
81 fotografií