Ke slávě stačily oslavenkyni Olze Schoberové pouhé čtyři filmy. Jako panensky čistá Winnifred byla v komedii Limonádový Joe (1964) nevinnost sama, komiksová parodie Kdo chce zabít Jessii? (1966) jí přinesla roli vynálezkyně antigravitačních rukavic s tělem sexbomby. V komedii Pane, vy jste vdova! (1970) se stala objektem tajné lásky plachého astrologa, a naposledy jako staropanenská služka Karin překvapila v nočním podniku druhým životem v parodii Adéla ještě nevečeřela (1977). Andělsky krásnou blondýnku si do Playboye tehdy vyhlédl sám Hugh Hefner (†91). Její snímek v černém roláku vyšel na titulce pánského magazínu v březnu 1964.

Schoberová, která během své krátké kariéry, co jí i přesto zajistila nesmrtelnost, natočila pouhých 22 filmů, svého prvního manžela poznala během natáčení snímku Tajemství čínského karafiátu, který se vznikal v tehdejším západním Německu v roce 1964. Americký herec a kulturista Brad Harris (†84), který proslul jako gladiátor v oscarovém Spartakovi, podlehl jejímu kouzlu na první pohled. S Harrisem měla jedinou dceru Sabrinu (52), ta dnes pracuje jako stylistka hollywoodských celebrit. Manželství ale vydrželo pouhé dva roky a minimálně ze strany Schoberové bylo poskvrněno nevěrou.

VIDEO: Jakubisko točí Perinbabu 2! Na plátno vrátí i mrtvé herce!

Video
Video se připravuje ...

Jakubisko točí Perinbabu 2! Na plátno vrátí i mrtvé herce! Hana Höschlová, Petr Soukup

Múza známého ilustrátora Káji Saudka (†80) měla totiž v té době pletky s režisérem Jurajem Jakubiskem (82), jenž ji obsadil do filmu Dovidenia v pekle, priatelia. Sama se mu prý vetřela do postele a to, že je vdaná, Jakubiskovi nevadilo. „Už to mezi nimi moc neklapalo,“ vysvětloval Blesku s odstupem času. Když mu však Harris napsal, že se s ním chce setkat, dostal strach. „Všichni mě varovali: ‚On tě zmlátí.‘ Začal jsem se tedy učit karate. Pak přišel den D. Setkali jsme se a on povídá: ‚Juraji, přemýšlel jsem, Olinka je hezká a hodí se do tvých filmů. Domluvíme se tak, že s ní budeš točit další snímky a já budu jejím producentem.‘ Nesouhlasil jsem, a aby si Olina udělala obrázek o svém manželovi, řekl jsem jí to. Nedivila se tomu, jenom řekla: ‚Ten sviňák mě chtěl tobě prodat‘,“ líčil.

Provdala se ještě jednou – dalo by se říct, že díky režiséru Miloši Formanovi (†86). v roce 1972 se úplně náhodou potkala na jednom večírku, kam ji pozval Miloš Forman, s producentem Johnem Callayem (†81). S ním tehdy žila herečka Barbra Streisandová (78), slavná muzikálová pěnice a hvězda stříbrného plátna. Ta ovšem nemohla Olze a její kráse konkurovat.

Producent se zamiloval až po uši, v tomtéž roce byla svatba. Tento sňatek Schoberovou vynesl do nejvyšších pater amerického showbyznysu, neboť Calley se stal prezidentem společnosti Warner Brothers. Schoberová z toho příliš pro svoji kariéru nevytěžila. Spokojila se s luxusem rezidence v Beverly Hills, kam jezdili na návštěvu Clint Eastwood (90), Paul Newman (†83) či Robert Redford (84).

VIDEO: Zrodila se hvězda, trailer filmu z roku 1976 s Barbrou Streisandovou v hlavní roli

Video
Video se připravuje ...

Zrodila se hvězda • trailer původního filmu z roku 1976 Warner Bros

Vydrželi spolu dvacet let, poté se rozvedli, ale i nadále byli přáteli. Oba své bývalé muže přežila, ale skutečnost, že hereckou kariéru pověsila na hřebíček kvůli roli ženy v domácnosti, nikdy nelitovala. Sama o sobě dokonce několikrát prohlásila: „Já se nikdy necítila být herečkou. A proto jsem taky nikdy nešla za kariérou, nikdy jsem, co se filmu týká, nebyla cílevědomá. Byla jsem jen hezká a to je všechno. A proto si teď také spokojeně a v klidu mohu žít,“ prohlašovala pro Blesk.cz skromně dáma, co ve své době platila za sexsymbol a v současnosti žije v ústraní v rodné Praze.

Fotogalerie
37 fotografií