Zádušní mše začala ve vinohradském svatostánku v 16 hodin a už nějakou chvíli předtím se v okolí začaly objevovat známé tváře – nejen samotná Postlerová, ale také další herci (nejen) z vinohradského divadla – například Libuše Švormová (85) coby česká dabérka Angeliky, Svatopluk Skopal (69) či Jaroslav Satoranský (81), který si s Maciuchovou zahrál i v Krkonošských pohádkách

VIDEO: Mše za Hanu Maciuchovou (†75): Jak vzpomínal Jaroslav Satoranský?

Video
Video se připravuje ...

Mše za Hanu Maciuchovou (†75): Jak vzpomínal Jaroslav Satoranský? Hanka Höschlová

Spolu si zahráli i několikrát v divadle, včetně představení Loupežník, které Divadlo na Vinohradech vysílalo na internetu jako vzpomínku na Maciuchovou. Dále si v něm zahráli i Otakar Brousek ml. (63), Zuzana Vejvodová (40) či Carmen Mayerová (76). Ani ti na mši nechyběli... Brouska neboli »Ťuldu« doprovázela kolegyně Vendulka Křížová (48), Carmen zase její muž – Petr Kostka (82), který před vstupem do chrámu odložil pokrývku hlavy jako správný gentleman.

VIDEO: Poslední vystoupení Maciuchové (†75): Takhle se loučila ve Viole! Už nejsem pánem svého času...

Video
Video se připravuje ...

Poslední vystoupení Maciuchové (†75): Takhle se loučila ve Viole! Už nejsem pánem svého času... Facebook/Viola

Vzdát poslední hold Maciuchové přišla ale také Jitka Schneiderová (47), její filmová dcera ze slavné komedie Samotáři. Ještě na ulici se něčemu usmívala, ovšem těsně před vstupem do kostela nasadila pietnější výraz. Naopak Dáša Zazvůrková (39) či Dagmar Havlová (67) se tvářily smutně již při příchodu ke kostelu. 

Další známé osobnosti pak dorazily více či méně maskované, ať již s rouškami, či respirátory, takže leckdy nebylo jasné, o koho se jedná. Se zakrytým obličejem přišel například baletní mistr Vlastimil Harapes (74), pořádně zarostlými tvářemi pak pro změnu překvapil Václav Vydra (65), rovněž pak výběrem obuvi – do zimy a sněhu vyšel jen v crocsech, tedy lehkých botách s různými otvory, které se hodí spíš na léto.

Vousem již zarůstá také herec a dabér Aleš Procházka (57), který si při chůzi pomáhal berlí. V současném počasí tak pro něj musí být poměrně náročné někam dojít. 

V krásně nasvícené kapli pak byla na čestném místě položená fotografie zesnulé herecké legendy od fotografa Jakuba Ludvíka. Právě tam mohli všichni na zesnulou hvězdu zavzpomínat. Kromě kněze promluvila během obřadu také Simona Postlerová, a dokonce spolu s Dagmar Havlovou poté přijaly i svaté hostie.

VIDEO: Přítel Maciuchové (†75) Karel Valdauf: Promluvil o smutku nad ztrátou Hany...

Video
Video se připravuje ...

Přítel Maciuchové (†75) Karel Valdauf: Promluvil o smutku nad ztrátou Hany...  Hanka Höschlová

VIDEO: Čenský má doma »druhou« Hanu Maciuchovou (†75)! Co ho se zesnulou herečkou pojilo? 

Video
Video se připravuje ...

Čenský má doma »druhou« Hanu Maciuchovou (†75)! Co ho se zesnulou herečkou pojilo? Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
123 fotografií