To, že poslední rozloučení už proběhlo, oznámila rodina prostřednictvím parte s barevnou fotografií Maciuchové. „Zemřela 26. 1. 2021, v ten den osud stál v cestě,“ stálo na parte.

„Za všechny pozůstalé rodina Markova a Maciuchova. Děkujeme všem, kdo s námi uctí její památku,“ vypsali se rodinní příslušníci. V den pohřbu se nejdříve loučila Olomouc, kde herečka zesnula.

VIDEO: Poslední vystoupení Maciuchové (†75): Takhle se loučila ve Viole! Už nejsem pánem svého času...

Video
délka: 00:39.74

Poslední vystoupení Maciuchové (†75): Takhle se loučila ve Viole! Už nejsem pánem svého času... Facebook/Viola

„Statutární město vyjadřuje hlubokou soustrast rodině paní Hany Maciuchové. Paní Hano, upřímně a z celého srdce děkujeme za vše, co jste nám svým uměním i celým vaším životem dávala,“ zaznělo pak z amplionů. Krátce poté pak v uzavřeném kruhu proběhlo samotné rozloučení s oblíbenou herečkou.

„Chtěli jsme, aby si v den posledního rozloučení tuto velkou osobnost připomnělo i město. Proto jsme využili nově budovaný informační systém,“ řekl náměstek olomouckého primátora Martin Major. „Jsem moc rád, že jsme v době, kdy není společná účast na obřadu možná, mohli využít alespoň tuto formu rozloučení,“ řekl Blesku Martin Major. 

V Olomouci rodačka z nedalekého Šternberka jako gymnazistka dělala v první polovině šedesátých let minulého století své první divadelní krůčky. Ve městě pak trávila u příbuzných své poslední měsíce a v místní nemocnici také minulé úterý podlehla rakovině slinivky.

VIDEO: Čenský má doma »druhou« Hanu Maciuchovou (†75)! Co ho se zesnulou herečkou pojilo? 

Video
délka: 03:19.24

Čenský má doma »druhou« Hanu Maciuchovou (†75)! Co ho se zesnulou herečkou pojilo? Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
65 fotografií