Pohřeb Vladimíra Suchánka (†87), výtvarníka světového renomé, který zemřel v poslední pondělí měsíce ledna, se konal v úterý 2. února hodinu před polednem v ústřední síni na Olšanech. Rodina, do které od sňatku se Suchánkovým vnukem Martinem Chobotem patří též zpěvačka Ewa Farna, pak vyhradila pro přátele ještě čas od 11:30 do 12:10 hodin. Posledního rozloučení s významným umělcem se účastnila celá řada známých tváří, odhadem tak 200 lidí, a dlouhá fronta truchlících, známých i jeho fanoušků, odhade tak 400 metrová, se vinula až k branám hřbitova.

Dostavil se například bývalý prezident Václav Klaus (79), jenž zesnulému donesl nádherný věnec za sebe i za svou paní Lívii (77), či saxofonistka Jitka Molavcová (70), ikonická tvář divadla Semafor, kde právě nyní visí Suchákovy grafiky. Nechyběli ani herci Zlata Adamovská (61) s Petrem Štěpánkem (72), známí z Ordinace v růžové zahradě, Petr Brukner (77), hvězda Divadla Járy Cimrmana, anebo bývalá starostka Prahy 3 Milena Kozumplíková (73). 

Farna s Chobotem na Olšany dorazili i s malým synkem Arturem (1,5), chlapečka v roztomilé čepičce s bambulkami, co vytvářely dojem medvědích oušek, však před obřadem svěřila některému ze svých příbuzných, a na poslední rozloučení šla už bez něj.

Pro Farnou je to v krátkém časovém sledu již druhý pohřeb: v polovině ledna dala poslední sbohem svému blízkému kamarádovi Davidu Stypkovi (†41), jenž podlehl zdravotním komplikacím způsobených koronavirovým onemocněním. Známý hudebník, který s Farnou nazpíval duet Dobré ráno, milá, řadu let bojoval s rakovinou slinivky. V kombinaci s covidem-19 se mu však stala tato nemoc, kterou mnozí považují jenom za „rýmičku“, osudnou.

VIDEO: Blesk Podcast: „David Stypka (†41) měl dost životních démonů, podepsaly se do jeho písní,“ říká publicista Hnátek

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: „David Stypka (†41) měl dost životních démonů, podepsaly se do jeho písní,“ říká publicista Hnátek Jiří Marek

Ke svému dědečkovi, uznávanému malíři, měl její muž Martin Chobot velice blízký vztah – byl to totiž jeden z mála jeho žijících příbuzných. Jeho maminka Eva Chobotová-Suchánková (†41), známá umělkyně – malířka, si sáhla na život, když mu bylo pouhých čtrnáct let, oběsila se v hale jejich luxusní vily. Jeden z jejích synů pak prý našel její mrtvé tělo, jen není jasné, zda to byl Martin, anebo jeho starší bratr František. Dva roky před dobrovolnou smrtí se rozvedla s jejich otcem Zdeňkem, který byl majitelem autoškoly. „Tvrdilo se tu o jeho konci všelicos, ale každopádně už také nežije,“ prozradil před lety Blesku zdroj.

VIDEO: Tak šel čas s Ewou Farnou: Z puberťačky vdanou paní

Video
Video se připravuje ...

Tak šel čas s Ewou Farnou: Z puberťačky vdanou paní Profimedia

Fotogalerie
33 fotografií