Obě budoucí hvězdy se setkaly v olomouckém Amatérském studiu Divadla Oldřicha Stibora. „Petr Novotný měl o mě zájem a svého času říkal, že jsem byla nejkrásnější holka v Olomouci. Lichotilo mi to, ale nikdy mezi námi nic nebylo. Jen krásné kamarádství,“ prozradila v reprízovaném pořadu Stříbrný vítr Českého rozhlasu Maciuchová. Jenže mu pořád předhazovala jejich věkový rozdíl. „Petr byl o jeden a půl roku mladší. To se opravdu nedalo vydýchat,“ potvrzovala to herečka.

„Táta ji v pubertě nesmírně miloval. Hráli spolu v Olomouci divadlo,“ připomněl po oznámení úmrtí Maciuchové syn Novotného Pavel(39). „Táta dále cíleně chodil k Maciuchovým domů hrát s jejím bratrem šachy, prý aby jí mohl být poblíž,“ dodal Novotný. 

Jeho táta se vzhledem ke svým zdravotním potížím k úmrtí kolegyně a kamarádky nevyjádřil. V minulosti ale mnohé prozradil. „Ano, byl jsem do ní beznadějně zamilovaný! Se mnou stejná muka prožívaly ještě zástupy dalších, které jsem si pohrdavě poměřoval, protože já s ní hrál v Tomu Sawyerovi,“ pronesl před časem Novotný.

VIDEO: Poslední vystoupení Maciuchové (†75): Takhle se loučila ve Viole! Už nejsem pánem svého času...

Video
Video se připravuje ...

Poslední vystoupení Maciuchové (†75): Takhle se loučila ve Viole! Už nejsem pánem svého času... Facebook/Viola

„Když jsem měl ve hře Haničku lehce políbit, tak strašně jsem se styděl, že jsem si přál jediné – abych náš polibek měl co nejrychleji za sebou. Pak nám Hanka všem (ještě velmi nedozrálým) ctitelům utekla do Prahy, a tak jsem se nakonec lehkomyslně zamilovával do jiných dívek. Se svou první láskou jsem se samozřejmě svěřil i ženě Mirce, která pak vždycky dětem, když Hanka byla v televizi, říkala: Tahle paní mohla být vaše maminka,“ vzpomínal s úsměvem bavič.

„Když jsem se jí po třiceti letech zeptal, proč mě tehdy odmítala, řekla mi, že jí vadil ten velký věkový rozdíl, že by to neklapalo,“ zatruchlil si po letech bavič Petr Novotný.

VIDEO: Zemřela Hana Maciuchová (†75): Jak vzpomínala na Chalupáře?

Video
Video se připravuje ...

Zemřela Hana Maciuchová (†75): Jak vzpomínala na Chalupáře? Petr Macek

Olomoucký Semafor: Kromě Maciuchové tam začínali Kanyza i Dostál

Málokdo ví, že zatímco v Praze bylo v 60. letech velmi populární divadlo Semafor, Olomouc měla také svoji studiovou scénu, Amatérské studio Divadla Oldřicha Stibora. A v něm vyrostly kromě Hany Maciuchové a Petra Novotného také další hvězdy. Např. budoucí ministr kultury Pavel Dostál (†62) nebo herec Jan Kanyza (73).

„To byla líheň 60. let. To už jsem se nestyděl, dělal jsem pantomimu a usoudil, že by bylo úžasné udělat zkoušky na DAMU. A povedlo se, Miloš Nedbal mě vzal do ročníku a mezitím jsem maloval,“ vzpomínal před časem Kanyza.

Pavel Dostál dokonce v té době Hanu kryl před jejím přísným tatínkem Josefem Maciuchem (†97). „Bylo mi patnáct, bezhlavě jsem se zamilovala; taky mě tehdy kryla babička. Pavel se choval jako naprosto profesionální zazdívač, protože otec se ještě na nic nezeptal, a on už do detailů vyprávěl, co jsme spolu včera viděli v biografu, nezapřel herce, dramatika ani režiséra,“ řekla divadelní a filmová legenda před lety v rozhovoru pro Květy.

„Na počátku šedesátých let byl Pavel lvem olomouckého korza s černou kudrnatou hřívou, byl idolem mnoha dívčích srdcí, kamarád a můj kolega,“ dodala.

Fotogalerie
97 fotografií