Všichni kvůli němu umírali strachy, nikdo ale pořádně nevěděl, co se s lídrem kapely Patrola Šlapeto a bývalým dvorním scenáristou Karla Gotta (†80) stalo. Jeho manželka Táňa odmítala podávat jakékoliv informace.

Zánět a sepse

Brány mlčení teď prolomil Radanův kolega, který ho navštívil už v rehabilitačním centru. „Málem to nepřežil. Operovali mu nohu, do které dostal zánět, ten vyústil v celkovou sepsi organismu. Měl čtyřicítky horečky, které nešly srazit,“ prozradil Aha! jeho kamarád.

Vánoce na JIP

To nejhorší ale teprve přišlo. „Na operačním sále Radan upadl do kómatu a zůstal v něm tři týdny. Bylo to velmi špatné, už i lékaři začali pochybovat, že se z toho dostane,“ pokračoval. Po třech týdnech se nakonec Dolejš z kómatu probral. Na ARO si ho ale ještě nechali. Z anesteziologicko-resuscitačního oddělení putoval na chirurgickou JIP až po dlouhých pěti nedělích. „Tam chudák strávil i vánoční svátky. Až na konci roku ho na jeho žádost převezli na rehabilitační kliniku, kde si dle mého názoru pobude několik měsíců,“ dodal Radanův kolega.

VIDEO: Radan Dolejš ze Šlapeta zhubl 60 kilo! Teprve další operace rozhodne.

Video
délka: 02:10.03

Radan Dolejš ze Šlapeta zhubl 60 kilo! Teprve další operace rozhodne. Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
5 fotografií