Nadějný muzikant, který si veřejnost získal především hitem s Ewou Farnou Dobré ráno, milá, dokonce tvrdil, že rakovinu slinivky bere jako dobro, které mu změnilo život. „Neuměl jsem správně prožívat hezké věci, to mě naučila až nemoc,“ nechal se slyšet začátkem loňského ledna.  „V posledních měsících každé ráno vstanu a raduju se: Já jsem pořád tady; a zasloužím si to! Poslední tři roky před operací jsem byl čím dál vysílenějším týpkem, který netuší, co se sebou, a vůbec mi nedávalo smysl, proč se pořád tak trápím,“ dodal držitel Ceny Anděl v kategorii Sólový interpret roku 2017.

Bohužel, rodina v neděli sdělila, že navzdory svému pozitivnímu přístupu rakovině slinivky podlehl. „S lítostí oznamujeme, že zpěvák, skladatel a básník David Stypka podlehl 10. ledna 2021 ve věku 41 let dlouhodobé nemoci spojené s komplikacemi covid-19.“

Náhodná diagnóza

Málokdy se přijde na tento typ rakoviny včas, protože pacient zpočátku nemá žádné velké bolesti ani potíže. „Já přesto cítil, že ji mám v háji, ale lékaři tvrdili, že to cítit nemůžu...“ tvrdil Stypka s tím, že jednat ho přiměl až incident s jeho tehdy tříletým synem. Skočil mu totiž na břicho. „Najednou jsem měl důvod domnívat se, že je příčina mých bolestí mechanická, a tak jsem zašel za sousedem, shodou okolností hrudním chirurgem, a on mě jako první – konečně! – poslal na cétéčko, které odhalilo vážnou chorobu...“ Z původně neoperovatelného nádoru se stalo velmi dobré stadium karcinomu, které se operovat dalo, bohužel ani to nestačilo.

Video
délka: 02:17.10

Šulcová: Nemám ani korunu! A Šafářová se stará o syny Vondráčkové. Jaké mají vztahy? Bára Horáková, Lukáš Červený

Během několika měsíců zhubl 25 kilogramů, potom, co mu lékaři v létě 2019 sdělili zdrcující diagnózu, vyslechl si, že mu dávají šanci jen tři měsíce.V neděli se bohužel vyplnilo to, čeho se před smrtí nejvíc bál. Že na světě nechá samotnou manželku Kateřinu a jejich tři malé děti.

Co řekl o své nemoci...

„Pak se třeba stane, že dostaneš od života facku, a najednou se dokážeš radovat z toho, že jdeš s děckama na zahradu...“

„Poprvé mi přišlo strašně líto, že nepomůžu svým dětem v tomhle zmateném světě; že v tom nechám ženu samotnou...“

„Opravdu to byla facka, ale většina onkologických pacientů ti potvrdí, že se pro ně nemoc stala dárkem, a to jsem brzy začal zjišťovat i já.

„Nikdy neřeknu, že rakovina je svině; bez ní bych klesal hlouběji a hlouběji.“

Video
délka: 02:51.72

Tragický víkend showbyznysu: Zemřeli režisér Filip, zpěvák Stypka, hvězda Prostřeno a folkový zpěvák Blesk

Fotogalerie
26 fotografií