Právě rychlá jízda autem se mu stala osudnou. Frýbovi po ošklivé nehodě na Černém mostě přestaly sloužit nohy, i tak ale dál pracoval. Poté ovšem přišla mrtvice. Psal se rok 2007 a Frýba se z ní jakžtakž vykřesal a vše vypadalo optimisticky. Jenže rok 2010 přinesl druhou mrtvici a čtrnáctidenní bezvědomí, z něhož se už neprobudil. Bylo 30. prosince 2010, když vydechl naposledy.

Jméno Miloše Frýby ale dostalo v 80. letech ještě jinou konotaci. Za svého jej přijala generace punkerů, kteří pořádali různé recesistické akce se jménem známého hlasatele. Lidé okolo kultu se nazývají „frýbovci“ a mají dokonce i své nepřátele. To jsou samozřejmě „hemalovci“, podle dalšího hlasatele Alexandra Hemaly. Poté, co Frýba opustil obrazovky, vznikla fáma, že za odchod může právě Hemala.

VIDEO: Ve věku pětašedesáti let zemřel legendární hlasatel Miloš Frýba.

Video
Video se připravuje ...

Ve věku pětašedesáti let zemřel legendární hlasatel Miloš Frýba. /Youtube/

Za zmínku stojí také projekt F.B.H., kdy hudebníci předělávali známé písně na „frýbovskou“ tematiku. „Vzpomínáš tenkrát před léty, když Frýba hlásil tyhlety nádherný skvělý v 8:50 zprávy. A pak přišel ten Hemala a krize v televizi nastala a nesmysly nám začali cpát do hlavy. Vzpomínáš, jak si se měla, když si Frýbu uviděla?“ zní jedna z parafrází.

Jeho jméno bylo v devadesátých letech spojováno s kapelou Orlík, která vydala album Miloš Frýba for president. Pankáči ale skinheady odmítli a pokračovali v rozvíjení kultu. Od roku 1990 se pořádá akce Frýbestr. Koná se 25. ledna v dejvické nádražní restauraci, pevně daný je i čas. Dostaveníčko začíná v 8:50, tedy v dobu, kdy milovaný Frýba hlásil zprávy.

VIDEO: Moderátor Saša Hemala chystá svatbu! Někdy se do toho musí praštit...

Video
Video se připravuje ...

Moderátor Saša Hemala chystá svatbu! Někdy se do toho musí praštit... Pavlína Horáková, Jan Jedlička

Fotogalerie
19 fotografií