Právě rychlá jízda autem se mu stala osudnou. Frýbovi po ošklivé nehodě na Černém mostě přestaly sloužit nohy, i tak ale dál pracoval. Poté ovšem přišla mrtvice. Psal se rok 2007 a Frýba se z ní jakžtakž vykřesal a vše vypadalo optimisticky. Jenže rok 2010 přinesl druhou mrtvici a čtrnáctidenní bezvědomí, z něhož se už neprobudil. Bylo 30. prosince 2010, když vydechl naposledy.

Jméno Miloše Frýby ale dostalo v 80. letech ještě jinou konotaci. Za svého jej přijala generace punkerů, kteří pořádali různé recesistické akce se jménem známého hlasatele. Lidé okolo kultu se nazývají „frýbovci“ a mají dokonce i své nepřátele. To jsou samozřejmě „hemalovci“, podle dalšího hlasatele Alexandra Hemaly. Poté, co Frýba opustil obrazovky, vznikla fáma, že za odchod může právě Hemala.

VIDEO: Ve věku pětašedesáti let zemřel legendární hlasatel Miloš Frýba.

Video
délka: 00:23.72
Video se připravuje ...

Ve věku pětašedesáti let zemřel legendární hlasatel Miloš Frýba. /Youtube/

Za zmínku stojí také projekt F.B.H., kdy hudebníci předělávali známé písně na „frýbovskou“ tematiku. „Vzpomínáš tenkrát před léty, když Frýba hlásil tyhlety nádherný skvělý v 8:50 zprávy. A pak přišel ten Hemala a krize v televizi nastala a nesmysly nám začali cpát do hlavy. Vzpomínáš, jak si se měla, když si Frýbu uviděla?“ zní jedna z parafrází.

Jeho jméno bylo v devadesátých letech spojováno s kapelou Orlík, která vydala album Miloš Frýba for president. Pankáči ale skinheady odmítli a pokračovali v rozvíjení kultu. Od roku 1990 se pořádá akce Frýbestr. Koná se 25. ledna v dejvické nádražní restauraci, pevně daný je i čas. Dostaveníčko začíná v 8:50, tedy v dobu, kdy milovaný Frýba hlásil zprávy.

VIDEO: Moderátor Saša Hemala chystá svatbu! Někdy se do toho musí praštit...

Video
délka: 02:15.36
Video se připravuje ...

Moderátor Saša Hemala chystá svatbu! Někdy se do toho musí praštit... Pavlína Horáková, Jan Jedlička

Fotogalerie
19 fotografií