„Podle mě budou mít letos komplikované Vánoce úplně všichni, takže i já, a to bez ohledu na to, jestli rodiče jsou nebo nejsou nemocní,“ přiznala pro Extra.cz Lauferova dcera Ester, která doufá, že svátky bude moci oslavit alespoň s jedním z rodičů. 

„Táta bude v nemocnici, to je dané. U něj je zdravotní riziko velmi vysoké, což je ale pro všechny,“ vysvětlovala s tím, že tatínka by ohrozil především covid. „Má oslabenou imunitu, ale jinak je relativně zdravotně v pořádku. Musí se jen udělat vše pro to, aby nedostal covid on ani zdravotnický personál kolem něj. Tomu jsem nehynoucím způsobem vděčná,“ prozradila Ester Lauferová a poděkovala veškerému personálu. Známému herci a zpěvákovi prý dokonce pouští hudbu.

Alespoň s maminkou, výtvarnicí Irenou Greifovou, už to prý vypadá nadějně. „A co se týče mámy, tak pokud se všechno povede, vyjdou všechny testy, aspoň maminka by mohla být s námi na Štědrý den doma,“ netajila radost Ester, která podle svých slov nechce nic uspěchat. „Závisí na testech, na celkové situaci. Mým hlavním cílem ale je, aby se rodiče dostali domů skutečně až ve chvíli, kdy to bude pro jejich zdraví opravdu dobré. Nechci udělat žádnou chybu, ohrozit je,“ dodala pro Extra.cz.

VIDEO: Josef Laufer: Na plastice mi zkazili nos! Předtím jsem měl hezčí!

Video
délka: 06:10.11
Video se připravuje ...

Josef Laufer: Na plastice mi zkazili nos! Předtím jsem měl hezčí! Zuzana Bubílková, Lukáš Červený

Ester hlavně doufá, že budou oba její rodiče v pořádku a vše zlé se jim už do budoucna vyhne. Přece jen už si to oba vybrali velkou měrou. Paní Irena začala mít problémy se zdravím už před lety. Dokonce upadla do takzvaného toxického šoku, kdy jí celý organismus selhával (například játra či ledviny) a už to vypadalo, že se z nemocnice nikdy domů nevrátí. Naštěstí je to velká bojovnice a přežila, ovšem potřebuje nepřetržitou péči, a proto je v zařízení pro dlouhodobě nemocné.

Naproti tomu Laufer, známý například jako Paolo z Cirkusu Humberto či Kohn z filmových Kameňáků, byl dlouhou dobu velmi vitální a aktivní a stále hrál v divadle. Ovšem na začátku letošního roku přišla smutná zpráva, že se herec po plánované operaci neprobudil. 130 dní strávil v umělém spánku, než začal opět pomalu nabírat síly. Jak je vidět, má tuhý kořínek, ale v jeho věku už není rekonvalescence nic jednoduchého. Jeho dcera přesto stále doufá v nejlepší možnou variantu.

VIDEO: Josef Laufer si ze stáří a smrti vždy utahoval: Až natáhnu brka, tak po mně zbyde hromada železa!

Video
délka: 02:25.24
Video se připravuje ...

Josef Laufer jako Terminátor: Až natáhnu brka, tak po mně zbyde hromada železa! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
30 fotografií