Třetí ročník Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží, které se bude příští rok konat od 17. května, totiž zahájí významná divadelní a společenská událost v podobě premiéry nové inscenace. Janžurová nastuduje francouzskou komedii Pusťte mě ven!!! od Jean-Marie Chevreta, která je napsána jako jedno velké herecké sólo.

„Aniž bychom to mohli ovlivnit, žijeme právě v divadelním bezčasí a všechno to, co bylo každodenním tepem našich dnů, zamrzlo. Věřím, že jen na čas. Maminka natočila spoustu krásných filmů a hrála a hraje úžasné role v divadlech. A ona i já máme to štěstí, že je to doposud krásná žena plná života, s bystrou myslí a radostí v srdci,“ vysvětluje Ivina starší dcera Sabina Remundová (48).

„Je zvyklá na pracovní cvrkot a pohyb a hlavně myšlení. Nemůže se zastavit, i když je celý svět chromý tou zákeřnou chorobou. Název hry Pusťte mě ven!!! nám proto zní jako výkřik naší vůle. Přání, aby se divadelní život vzpamatoval z bezvědomí. Nemyslím tolik na to, že ´Janžurka´ bude mít významné životní jubileum, myslím na čas spolu. To je krásné a tak syté láskou, že to ani neumím popsat. Ale není to jen tak nějaké něžnění a chichotání, abychom si rozuměli. Znám ji, je velmi přísná na sebe i na ostatní. Pusťte mě ven!!! je svižná komedie. Neznám nikoho, kdo by ji zahrál lépe,“ dodává Remundová, která první premiéru Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží bude režírovat a zároveň si po boku své matky zahraje menší roli.

Slavit kulatiny bude na jevišti pod žižkovskou věží ještě v květnu další velká osobnost českého divadla. Šedesátiny operní pěvkyně Dagmar Peckové připomene 31. května pražská premiéra úspěšné činoherní inscenace o životě Marie Callas Mistrovská lekce, v níž Pecková září v Městském divadle Mladá Boleslav.

VIDEO: Iva Janžurová promluvila o operaci srdce: Odehrála jsem představení a kolega mě odvezl na sál Na Homolku!

Video
délka: 04:41.48
Video se připravuje ...

Iva Janžurová promluvila o operaci srdce: Odehrála jsem představení a kolega mě odvezl na sál Na Homolku! Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Na programu Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží bude více premiér či prvních uvedení vzhledem k tomu, že některé nazkoušené inscenace zatím nemohly být řádně uvedeny. Například titul Divadla Kalich Silnice na motivy Felliniho filmu s Barborou Hrzánovou a Radkem Holubem v hlavních rolích (17. června), převleková komedie pro dva herce Dokonalá fraška s Lucií Štěpánkovou a Ladislavem Hamplem z produkce Komorního divadla Kalich (4. června) nebo bláznivá komedie Divadla Palace Hledám ženu, nástup ihned s Markem Adamczykem či Evou Burešovou (10. července).

Tradicí programu žižkovské letní scény jsou vedle divadla také vybrané akustické koncerty. Po letošním prvním hostování se pod věž vrátí s několika vystoupeními Jarek Nohavica, pravidelnými hudebními hosty jsou Tomáš Klus, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers či 4TET. Naopak úplnou novinku představují sobotní dopolední pohádky. Pravidelný program pro malé diváky bude zahájen na Mezinárodní den dětí 1. června.

VIDEO: Iva Janžurová šokovala svou rodinu! Co jim provedla?

Video
délka: 01:50.87
Video se připravuje ...

Iva Janžurová šokovala svou rodinu! Co jim provedla? Markéta Reinischová, Petr Soukup

Fotogalerie
40 fotografií